Zużyte i niepotrzebne opony oddajmy do utylizacji

Kupując opony do swojego samochodu chcielibyśmy na nich jeździć jak najdłużej. Podobnie jak wszystko tak i opony mają swoją określoną wytrzymałość. Bez względu na to czy mówimy o oponach letnich czy zimowych i tak średnio wytrzymują one około czterdzieści tysięcy kilometrów. Dla niektórych właścicieli samochodów będzie to kilka sezonów a dla innych co najwyżej jeden.

Opony można zostawić do zutylizowania w serwisie

sprawny odbiór opon do utylizacjiWiększość kierowców wymienia opony dwa razy w roku. Zdejmując opony letnie zakładamy zimowe a po zimie z powrotem zamieniamy opony zimowe na letnie. Jeśli w trakcie takiej sezonowej wymiany stwierdzimy

, że zdejmowane opony do niczego się już nie nadadzą to możemy od razu zostawić je w serwisie do zutylizowania. Nie trzeba zabierać ze sobą zużytych opon, bo potem okazuje się, że nie ma z nimi co zrobić. A serwisy wymiany opon mają zapewniony sprawny odbiór opon do utylizacji przez firmy, z którymi współpracują. Stare opony można poddać recyklingowi i właśnie w tym celu są one odbierane z serwisów, które oferują ich wymianę. Jeśli zdecydujemy się na zostawienie zużytych opon w serwisie to będziemy musieli uiścić opłatę recyklingową. Najczęściej wynosi ona pięć złotych za jedną oponę. To symboliczna kwota, ale dzięki temu zadbamy o ekologię i nie będziemy musieli martwić się o to co zrobić ze zużytymi oponami. A przecież ich samodzielna utylizacja jest praktycznie nie możliwa.

Serwisy zajmujące się wymianą opon oferują swoim klientom możliwość zostawienia zużytych opon do utylizacji. Najczęściej raz w tygodniu opony są zabierane z serwisów przez firmy wyspecjalizowane w ich recyclingu. Stare i niepotrzebne opony przerabiane są na nowe produkty wytworzone z gumy. Na takim przetwarzaniu odpadów zyskuje środowisko i my wszyscy.