Złożenie zamówienia na drzwi

 

Jeżeli jesteśmy na etapie wykańczania domu, to z pewnością zastanawiamy się nad wyborem drzwi do każdego pomieszczenia. W przeciwieństwie do drwi wejściowych, nie musza one być ocieplone. Co do ich rozmiaru, to w sprzedaży znajdziemy kilka typów.

Co muszą posiadać drzwi do pokoju?

drzwi wewnętrzne na zamówienieW każdym domu znajdują się jedne drzwi wejściowe, które są ocieplone, wzmocnione, energooszczędne i zabezpieczone oraz od kilku do kilkunastu par drzwi wewnętrznych. Pełnią one praktyczną rolę, ale często są elementem wystroju. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli drzwi, które nadają się do salonu, pokoju dla dzieci, łazienki czy kuchni, jednak większość z nich posiadają uniwersalny rozmiar. Nie każdy ma futryny w standardowym rozmiarze, albo zwyczajnie nie chce mieć ogólnie dostępnych modeli drzwi. Jeżeli liczy się dla nas unikalność i styl, to idealne będą drzwi wewnętrzne na zamówienie. Tak naprawdę mogą one być wykonane z drewna, aluminium czy specjalnych płyt ze sklejki. Ze względu na przeznaczenie i lokalizację w domu, nie muszą być ocieplone, wzmacniane czy posiadać zabezpieczające zamki. W tej sytuacji na pierwsze miejsce wysuwa się ich wygląd. Można kupić samo skrzydło drzwi z zawiasami albo komplet drzwi z ościeżnicą i elementami niezbędnymi do montażu. Najczęściej klienci wybierają drzwi całe zabudowane z jednego kawałka materiału, ale dostępne są także modele z przeszklonymi elementami. Ich wybór powinien być ściśle związany z miejscem, w którym się znajdą, ponieważ inne zamontujemy w kuchni, a inne w łazience.

Jeżeli chodzi o cenę drzwi wewnętrznych, to z pewnością są one znacznie tańsze niż modele wejściowe. Najtańsze modele wewnętrzne kupimy już za niecałe dwieście złotych i będą naprawdę dobrze wyglądać. Często nawet w ich cenie mamy zapewniony montaż.