Zbiorniki na deszczówkę, a ekologia i oszczędzanie

 

Ekologia to prężnie rozwijająca się gałąź nauk przyrodniczych. Jak wiadomo, dbanie o środowisko przyrodnicze będzie miało pozytywny skutek w przyszłości. Oszczędzając zasoby naturalne Ziemi zyskujemy pewność, że nasze wnuki będą mieć dostęp do wody pitnej i innych zasobów, niezbędnych do życia.

Zbierając wodę deszczową działasz proekologicznie

zbiorniki na wodę deszczowąPomyśl sobie, jak wysokie rachunki otrzymujesz regularnie do zapłaty. Zastanów się czym jest to spowodowane. Może zamiast prądu z elektrowni wybierzesz źródła odnawialne? Przydomowy wiatrak albo panele słoneczne to dobre rozwiązania. Po pewnym czasie okaże się, że co miesiąc w portfelu zostaje więcej pieniędzy. Dobrym pomysłem są zbiorniki na wodę deszczową, z której możemy korzystać np. przy podlewaniu roślin. Wystarczy podczepić zbiornik pod rynnę, a po deszczowym dniu nie zabraknie wody do podlania całego ogrodu i roślin doniczkowych. Jest to z plusem dla całej flory znajdującej się dookoła nas. Szczególnie polecam zastosować deszczówkę do podlewania drzewek bonsai, ponieważ działa ona odżywczo i regenerująco. Zbierając wody opadowe możesz tanio umyć swój samochód, płacisz tylko za detergenty. Wszystkie wody dzieli się ze względu na ich twardość. Pod tym względem lepiej wybierać deszczówkę, ponieważ jest niesamowicie miękka. Ma dobry wpływ na włosy, stają się przyjemniejsze w dotyku już po pierwszym myciu. Dobrym pomysłem są dodatkowe filtry wodne, które dadzą nam oszczędność w postaci darmowego picia, pochodzącego prosto z natury.

Narzekając na wysokie ceny za wodę, ogrzewanie, prąd itp. –  nic nie zmienisz. Możesz podjąć działania, które przyczynią się do oszczędności w portfelu. Wspomagasz też naszą planetę, tworzysz możliwości normalnego życia dla swoich potomków. Jeśli nie myślisz o sobie, pomyśl o innych. Nie bądź egoistą, postępuj zgodnie z ekologią.