Zatrudnienie pracowników z Ukrainy

W obecnych czasach nawet na polskim rynku brakuje robotników głównie do pracy fizycznej, dlatego coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na tzw. leasing pracowników pochodzących z Ukrainy. Samodzielne zatrudnienie obcokrajowców jest dosyć trudne i skomplikowane pod względem załatwiania wszystkich formalności urzędowych, dlatego lepiej podjąć współpracę z profesjonalnymi agencjami.

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy?

jak szukać pracowników z ukrainyTego rodzaju podmioty we własnym zakresie sprowadzają przeszkolonych pracowników z Ukrainy, głównie z branży budowlanej, spożywczej oraz produkcyjnej. Zastanawiając się, jak szukać pracowników z Ukrainy, warto zwrócić się najpierw o pomoc do przedstawiciela polskiej lub ukraińskiej agencji pracy. Tego rodzaju współpraca jest bardzo korzystna, ponieważ firma otrzymuje dokładnie tylu pracowników ilu potrzebuje na krótki lub dłuższy czas. Wszystkie rozliczenia są przeprowadzane wyłącznie z agencją, a ta następnie wypłaca wynagrodzenie pracownikom. Jest to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Polski przedsiębiorca nie martwi się także kontrolami ze strony urzędów, ponieważ wszystko odbywa się w pełni legalnie. Co więcej, przedsiębiorca może dokładnie określić, jaki pracownik go interesuje (chodzi oczywiście głównie o posiadane kwalifikacje i doświadczenie). Warunki zatrudnienia i stawki są ustalane wyłącznie z przedstawicielami agencji.

Co więcej, to agencja zapewnia zakwaterowanie oraz transport do miejsca pracy. Taki wynajem pracowników z Ukrainy jest bardzo korzystny i niezbędny przy większych zleceniach czy problemach z dotychczasowymi pracownikami. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem zamiast szukać pracowników z kraju, dla których trzeba mieć stałe miejsce pracy, odpowiednie stawki godzinowe i dobre warunki.