Rzecznik Patentowy

Zastosowanie patentów i Rzecznik Patentowy

Dzięki odpowiedniej ochronie patentowej, wytworzone przez naszą firmę wynalazki mogą być skutecznie chronione przed działaniem nieuczciwej konkurencji. Zabezpieczenie własności intelektualnej w dzisiejszych czasach jest czymś koniecznym.

Rzecznik Patentowy prowadzi specjalistyczną kancelarię

Rzecznik PatentowyNiestety, ale coraz częściej obserwujemy postęp szpiegostwa przemysłowego oraz włamań do komputerów różnych firm, których celem jest oczywiście wykradanie własności intelektualnej. Wcześniejsze zastrzeżenie nazwy firmy ,czy też produkty bardzo jest w stanie pomóc w radzeniu sobie z licznymi próbami skopiowania rozwiązań wykorzystywanych w naszej firmie. Aby rozpocząć proces rejestracji produktu, znaku, czy też wzoru produkcyjnego konieczne jest skierowanie się do odpowiedniej osoby. Osobą tą będzie właściwy dla sprawy rzecznik patentowy – najczęściej prowadzi on specjalistyczną kancelarię, jak również współpracuje z licznymi firmami, które zajmują się produkcją innowacyjnych towarów, czy też rozwiązań technologicznych. Kancelaria patentowa świadczy na ogół liczne usługi. Oprócz reprezentowania klientów przed sądami administracyjnymi, urzędem patentowym, czy też organami międzynarodowymi, rzecznik przeprowadza badanie patentowe, które polega na ocenie danego patentu ze strony technicznej i porównaniu go z istniejącymi patentami, co ma na celu zagwarantowanie unikatowego charakteru pewnych rozwiązań. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie, dzięki któremu możemy mieć pewność, że nasze interesy będą właściwie chronione. Zabezpieczenie się przed nieuczciwą konkurencją powinno przede wszystkim wynikać z zapisów prawa- tylko i wyłącznie odpowiednie zabezpieczenie patentowe gwarantuje bezpieczeństwo naszej własności intelektualnej.

Dzięki skorzystaniu z usług kancelarii patentowych nasza firma może bez obaw produkować innowacyjne towary oraz korzystać z wypracowanych przez siebie rozwiązań technologicznych, mając jednocześnie pewność, że określone rozwiązania są chronione przez prawo, a każde naruszenie przepisów będzie surowo karane. Ochrona własności intelektualnej powinna być oparta o prawo.