Zastosowanie oświetlenia LED

Oświetlenie LED może być montowane praktycznie wszędzie tam, gdzie nam się to podoba. Zaczynając od sufitu, a kończąc na podłodze. Możemy za jego pomocą podświetlać punktowo obiekty (np. ozdoby) i naświetlać dużą przestrzeń (np. hale magazynowe). Montując oświetlenie LED ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Zalety listw LEDowych

listwy LED podłogoweLED może być stosowany w różnych aranżacjach i dobrze komponuje się nawet wystrojem klasycznym. Jednak najlepiej sprawdza się przy aranżacjach nowoczesnych. Listwy LED podłogowe mogą łatwo nadać naszemu mieszkaniu bardzo nowoczesnego wyglądu, nawet jeśli reszta wystroju nie prezentuje się jakoś nadzwyczajnie. Najlepiej wybrać listwy ze zmienną barwą oświetlenia lub zdecydować się na jedną, która nam najbardziej odpowiada. Oświetlenie z listw podłogowych może stanowić jedyne oświetlenie w pokoju, jednak lepiej, gdy jest tylko dodatkiem. Wtedy możemy nadać pomieszczeniu nastrojowy półmrok idealnie sprawdzający się podczas oglądania wieczorem filmu lub podczas imprezy domowej. Ale także w klubach, pubach i sklepach często spotyka się oświetlenie LED w różnych odmianach. Może ono znacznie wzbogacić styl klubu i łączyć się świetnie z parkietem oraz skórzanymi kanapami. Listwy LEDowe montowane na suficie i podłodze mają tę zaletę, że znakomicie i równo podświetlają całe pomieszczenie. Światło ich pochodzi z wielu lamp zamontowanych na listwie, więc nie jest tak ostre, jak światło pochodzące z jednej lampy. Do ogólnych zalet oświetlenia LEDowego należy niski pobór prądu oraz trwałość.

Do oczywistych wad LEDów należy ich koszt, ale dziś mamy do wyboru znacznie więcej firm produkujących lampy LED, także ich cena stała się bardziej konkurencyjna. Tańsze odpowiedniki mogą jednak charakteryzować się znacznie gorszą jakością, więc nim zdecydujemy się na zakup produktu nierenomowanej firmy, dokładnie zapoznajmy się z jego specyfikacją.