Zastosowanie butli z helem do napełniania balonów

Podczas spacerów po parku często widzimy sprzedawców balonów posiadających cały zestaw kolorowych balonów o różnych kształtach i motywach, które unoszą się w powietrzu pomimo tego, że wieje tylko lekki wiatr. Cała filozofia w tym, że te balony napełnione są helem czyli gazem, który jest lżejszy od powietrza.

Butle z helem do napełniania balonów

butla z helemJeśli zatrzymamy się przy takim stanowisku i kupimy nowy balon, nie ten który unosi się w powietrzu, to sprzedawca na miejscu napełni nam go helem przy pomocy specjalnej butli zwierającej ten gaz. Jeśli chcemy i mamy ochotę to takie butle są do nabycia również na rynku i mogą zapewnić nam dodatkową atrakcję na przykład na naszych prywatnych przyjęciach czy imprezach. Jeśli mamy ochotę nadmuchać sami balony to polecam zakup butli i zajęcie się tym samemu. Typowa butla z helem nie jest zbyt duża gabarytowo ani ciężka i możemy ją nabyć w hurtowniach zajmujących się dystrybucją takiego gazu. Z reguły działa to tak samo jak na zasadzie butli z gazem propan butan, gdzie powinniśmy sami nabyć butle aby nam ją napełniono, lub wpłacić kaucje, i wtedy zwrócić butlę po jej wykorzystaniu do hurtowni. To w jaki sposób to zrobimy to już tylko i wyłącznie nasza sprawa. Warto dobrać sobie odpowiednią pojemność butli do ilości potrzebnego gazu jaki mamy zamiar zastosować, co wiąże się z ilością balonów jakie chcemy wypuścić w powietrze. Butle posiadają odpowiedni zawór za pomocą którego nadmuchamy szybko i sprawnie każdy balon i nie będziemy się narażali na stratę tego skąd inna cennego gazu.

Osobiście bardzo lubię przyjęcia z balonami, szczególnie tymi, które potrafią same unieść się w powietrze. Nie uzyskamy tego oczywiście bez zastosowania gazów, które będą lżejsze niż powietrze, a takim właśnie jest hel. Hel jest jednak dość niebezpiecznym gazem dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jego używania.