Założyłam gewerbe w Niemczech

Od wielu lat jeździłam do pracy do Niemiec. W końcu zdecydowałam się nie wracać. Ułożyłam tam sobie życie, wyszłam za mąż i miałam całkiem dobrą pracę. Pewnego dnia przekalkulowałam sobie jednak, ze bardziej opłaca mi się założyć własną firmę, aniżeli pracować „na kogoś”. Zainteresowałam się bardziej tym zagadnieniem. Byłam ciekawa, jakie wymogi muszę spełnić, aby mieć własną gewerbe.

Otrzymałam pomoc w założeniu gewerbe

gewerbe jak założyćUdałam się do specjalnej firmy, która pomagała w takich działaniach. Powiedziałam, że interesuje mnie własna gewerbe Jak założyć taką firmę, dowiedziałam się bardzo szybko. Okazało się, że nie jest to skomplikowane. Wymaga jedynie skompletowania kilku dokumentów oraz rejestracji firmy w niemieckim Urzędzie Skarbowym. Musiałam również wnieść niewielką opłatę za zarejestrowanie firmy, ale nie było to dla mnie problemem. Szybko skompletowałam potrzebne dokumenty, wśród których znalazło się ksero mojego paszportu, potwierdzenie o zameldowaniu na terenie Niemiec, a także zaświadczenie o niekaralności i certyfikat zezwalający na pracę w tym zawodzie. Z pomocą specjalisty od niemieckiego prawa prawy udało mi się szybko wypełnić potrzebne wnioski i złożyć je w odpowiednim urzędzie. Nie musiałam długo czekać, ponieważ już kilka dni później wszystkie formalności było wypełnione, a ja mogłam startować z pracą „na własny rachunek”.

Byłam bardzo zadowolona z faktu, że udało mi się tak szybko załatwić tę sprawę. Założenie gewerbe nie okazało się trudne, a w dodatku nie musiałam wnosić w ramach tego zbyt dużych opłat manipulacyjnych. Teraz nie miałam nad swoją głową szefa i mogłam zarabiać naprawdę dużo. Zatrudniłam dobrą księgową, dlatego nie musiałam się też martwić wystawianiem faktur i innymi pismami urzędowymi, gdyż to wszystko zlecałem jej.