Zalety tkanin lnianych

W świecie pełnym różnych materiałów, mniej i bardziej sztucznych, klasyczne, naturalne płótna zawsze będą mieć swoje miejsce. Są one niezwykle wytrzymałe, praktyczne a przy tym wyglądają bardzo efektownie co jest tego przyczyną.

Najlepsza tkanina lniana

tkaniny lnianeJest wiele rodzai wytworów z włókna. Z czystej przędzy wytwarzane są tkaniny lniane. Tkanin lnianych też są różne rodzaje. Dodane do czystej przędzy lnianej włókien bawełnianych, poliestrowych czy wełnianych zmienia właściwości czystej lnianej przędzy, na przykład dodatek włókien poliestrowych zmniejsza podatność na gniecenie. Przykładowy rodzaj tkaniny to barchan- zmieszane włókna lniane z bawełnianymi, głównie używana była (i jest) do produkcji bielizny. Kolejny rodzaj tkanin to batyst. Jest to tkanina przezroczysta i bardzo cienka, jest wykorzystywana jako materiał na bieliznę, do produkcji delikatnych tkanin czy do dekoracji wnętrz. Można wykorzystać go też do filcowania. Produkowano z niej również chusteczki do nosa. Kolejne tkaniny to na przykład całun czy cerata. Ciekawym połączeniem tkanin lnianych, bawełnianych lub konopnych jest dymka. Dawniej używana była do produkcji męskich kaleson. Do tej pory używana jest tkanina o nazwie kreton, z usztywnianych, grubych nici. Różne rodzaje produkowanych tkanin sprawiają, że len jest cały czas użytkowany do produkcji tkanin. Ubrania z niego produkowane nie są w wygórowanych cenach co jest kolejną jego zaletą. Polecane są osobom ze skłonnością do alergii ponieważ nie uczulają skóry.

Len jest wykorzystywany nie tylko we włókiennictwie. Jednak naturalne płótna są uwielbiane na całym świecie. Ubrania z niego produkowane są zazwyczaj w stonowanych kolorach, pasują na każdą okazję. Latem są bardzo przewiewne i delikatne dla ciała.