piece kozy

Zalety nowoczesnej kozy

Nieważne czy tradycyjne kominki, czy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym specjalnie do tego przygotowane piece mogą również pełnić funkcję domowego ogniska o wartości dekoracyjnej.

Piece kozy obecnie są znowu popularne

piece kozyWszelkie rozwiązania mają oczywiście swoje pulsy i minusy, które należy rozpatrywać indywidualnie w kontekście swoich prywatnych potrzeb i według tego porównania dokonywać decyzji odnośnie wyboru tego bądź innego pieca, kominka. Jednak z drugiej strony warto zaznaczyć, że ogólnie rzecz biorąc nowoczesne piece wolnostojące w ostatnim czasie zdecydowanie zyskują na popularności, stopniowo wypierając chociażby tradycyjne kominki. Co jest przyczyną takiego zjawiska? Przede wszystkim tego rodzaju piece kominkowe, albo piece kozy jak się je również popularnie określa, nie wiążą się z praktycznie żadnymi ograniczeniami przestrzennymi. Mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, nawet tam gdzie nie istnieje możliwość zbudowania klasycznego kominka, a przy tym zajmują dużo mniej miejsca. Są też lżejsze, przez co ich montaż nie wiąże się z koniecznością równoczesnego wzmacniania stropu. Poza tym, kominek wolnostojący nie wymaga specjalnej obudowy wpuszczonej w ścianę. Jak sama nazwa wskazuje, może zostać ustawiony niezależnie, wolno. Przekłada się to rzecz jasna na cenę całego urządzenia, które jest dzięki temu zdecydowanie tańsze niż ma to miejsce w przypadku zwykłego kominka.

Kozy kominki to nie tylko kominek, a więc palenisko głównie o właściwościach estetycznych, ale i piecyk, a więc urządzenie przeznaczone do ogrzewania. Tego rodzaju urządzenie może posiadać moc zdolną do ogrzania powierzchni sięgającej nawet 100 m². Wreszcie, w zależności od konkretnego modelu można liczyć również na dodatkowe udogodnienia jak opcja pieczenia i gotowania.

Więcej o kozach grzewczych można znaleźć na: http://godin.com.pl