Zalety nałożenia powłoki ceramicznej do auta

Jeżeli martwimy się o stan powłoki lakierniczej naszego samochodu, możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które są oferowane po to, aby zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniami. Jednym z najciekawszych ofert jest zastosowanie powłoki ceramicznej, która uchroni karoserię przed nieoczekiwanymi ubytkami lakieru lub rysami.

Powłoka ceramiczna chroniąca lakier samochodowy

powłoka ceramiczna do autaPodstawową zaletą stosowania tego typu rozwiązania jest zapewnienie ochrony lakieru przed powstawaniem rysek oraz małych uszkodzeń powłoki lakierniczej. Naniesienie jej pozwoli na długotrwałe użytkowanie samochodu bez obaw o zniszczenie lakieru. Nikt nie lubi, kiedy na jego nowym samochodzie powstają mikrorysy lub plamy. Właśnie dlatego powłoka ceramiczna do auta jest popularna wśród użytkowników samochodów klasy średniej lub wyższej. Gwarantuje około pięciu lat ochrony lakieru, a naniesienie jej znacznie zmniejsza ryzyko wydatków, które ponosimy podczas napraw uszkodzeń lakierniczych. Powłoka tego typu daje także gwarancję ochrony przed kwaśnymi deszczami czy promieniowanie ultrafioletowym, które potrafi odbarwić lakier lub sprawić, że stanie się on wypłowiały i matowy. Stosowanie ceramicznych powłok może także uchronić przed szkodliwym działaniem soli drogowej podczas mroźnych oraz śnieżnych miesięcy zimowych. Powłokę ceramiczną możemy nanieść samodzielnie, a filmiki, pokazujące jak to zrobić znajdziemy w internecie.

Dzięki naniesieniu preparatu na lakier naszego samochodu możemy cieszyć się efektownym zjawiskiem lustra na naszym lakierze. Dzięki samodzielnej aplikacji powłoki, nasz samochód nie będzie już tak zabrudzony. Dzieje się tak ze względu na właściwości odpychające brud. Powłoka wykazuje także właściwości hydrofobowe, czyli opychające cząsteczki wody.