Zakupy, jakie czekają właściciela żaglówki

Nowa żaglówka wymaga dużo miłości, w szczególności od niedoświadczonego jeszcze kapitana. Musisz pamiętać o kilku rzeczach na które warto zwrócić uwagę przy pierwszym przeglądzie własnej łodzi, aby mogła ona służyć jak najlepiej i jak najdłużej.

Zakupy w sklepie żeglarskim przed pierwszym rejsem

sklep żeglarskiNajważniejsze na żaglówce, jak już pewnie jest Ci wiadome, są liny. Będzie to twój pierwszy zakup – lepiej jest kupić solidną, nową linę niż skończyć bez żagla na środku jeziora. Zaraz potem na twojej liście zakupów powinny się znaleźć haki, bloki i karabińczyki. Oczywiście jeżeli kupujesz nową łódź to powinny być bez zarzutu, ale wiadomo – przezorny zawsze ubezpieczony. Te trzy rzeczy powinien mieć na stanie każdy szanujący się sklep żeglarski, więc naprawdę nie ma co się martwić trudnością ich znalezienia. Teraz zadbaj o bezpieczeństwo swojej łodzi – zaopatrz ją w kapoki, które są absolutnie niezbędne na pokładzie, w pagaje, w razie jeżeli stanąłbyś na środku bezwietrznego jeziora i, przy okazji, zaopatrz swoją apteczkę w plastry i bandaże. Na końcu zadaj sobie pytanie – czy masz jak zacumować swoją żaglówkę? Jeżeli nie, to kup liny cumujące i kotwiczkę, dodatkowo zaopatrz się w boje cumujące, by niepotrzebnie nie obijać boku swojej nowej łodzi. Na wszelki wypadek zakup też kilka wiader, by usunąć wodę zbierającą się na pokładzie, a dla bogatszych kapitanów polecę pompę do wypompowywania wody.

I to by było na tyle – twoja lista zakupów po zakupie nowej żaglówki. Oczywiście jest szansa, że łódź jest zaopatrzona i w stanie idealnym, ale zawsze lepiej jest mieć tę pewność. W razie braku lub zużycia jednej z powyższych rzeczy należy je niezwłocznie wymienić, bo od nich zależy bezpieczeństwo zarówno twoje, jak i twoich pasażerów. Dobrych wiatrów!