Zakup odpowiednio dobranego biustonosza

Wiele kobiet kupując biustonosz nie zawsze zwraca uwagę na to, czy jest on dopasowany do ich biustu a dobrze dobrany stanik czyli taki w prawidłowym rozmiarze ma wielkie znaczenie dla zdrowia jak i piękna naszych piersi. W sklepach na pewno znajdziemy stanik na każdy biust.

Na co zwracać uwagę przy wyborze biustonosza?

biustonosze sklep internetowyKażda kobieta powinna wiedzieć, że dobry biustonosz to podstawa kobiecej garderoby. Niektórym kobietom wydaje się, że skoro nie widać go pod ubraniem to nie jest on najważniejszy. Jednak takie podejście jest ogromnym błędem, ponieważ żadna bluzka czy sukienka nie będzie dobrze wyglądać , gdy pod nią będzie źle dopasowany stanik, na przykład o zbyt małej miseczce, tworzące na piersiach tak zwane „bułeczki”, albo za luźny w obwodzie przez co nie podtrzymuje on naszych piersi a to jest jedno z jego zadań. Noszenie prawidłowo dobranych biustonoszy to najlepsza rzecz jaką możemy zrobić dla swoich piersi, ponieważ źle dopasowany może powodować bóle kręgosłupa, pleców czy ramiom, szczególnie w przypadku dużego biustu. Dobre biustonosze sklep internetowy zapewniają wygodę, poprawiają wygląd i chronią biust. Jak więc dobrać właściwy biustonosz? Najpierw warto zmierzyć swój obwód pod biustem i odjąć od tego około 5cm. Każdy biustonosz ma trzy zapięcia, jednak nie powinnyśmy wybierać modeli, które od razu zapinamy najciaśniej bo podczas prania czy noszenia rozciągnie się. Przymierzając stanik należy również zwrócić uwagę na to czy ramiączka nie wpinają nam się w skórę. Podczas przymierzania możemy tego zbytnio nie odczuwać, ale podczas noszenia będzie to bardzo uciążliwe.

Jeśli boimy się, że same nie damy sobie rady z wyborem biustonosza to w dobrych sklepach możemy poprosić o pomoc brafiterkę, która pomoże nam wybrać odpowiedni dla naszego biustu model stanika. Również w przypadku staników sportowych należy zwracać uwagę na rodzaj tkaniny z jakiego zostały one wykonane.