Zabezpieczanie dachu tuz przed sezonem opadowym

W miesiącach letnich notuje się najwyższe sumy opadów atmosferycznych. Maksimum przypada na lipiec. Wtedy też deszcze są najbardziej intensywne. Działa to negatywnie na budownictwo, a w szczególności na dachy domków jednorodzinnych, które nie zawsze są dobrze zabezpieczone przed deszczem i w związku z tym przeciekają pozostawiając plamy na suficie.

Najważniejsza jest hydroizolacja

hydroizolacje dachówZanim nastąpi sezon opadowy, warto zadbać o swój dach i zabezpieczyć dom przed ewentualnym przeciekaniem. Najlepiej robić kontrolę raz do roku w okresie wczesnowiosennym, kiedy śniegi i mróz ustąpią. Pamiętajmy, że główną przyczyna niszczenia dachów jest mróz! Woda przecieka w szczeliny, zamarza i powiększa swoją objętość rozkruszając strukturę dachu. W takim przypadku niezbędna stają się hydroizolacje dachów. Robić to można na kilka sposobów, ale należy pamiętać iż jest to zabieg najważniejszy. Hydroizolacja, jak sama nazwa wskazuje, jest czynnością zmierzającą do zabezpieczenia dachu przed wilgocią i wodą opadową. Fachowcy zajmujący się tą czynnością wykonują różne zabiegi. Możliwa jest hydroizolacja przez folię, kładzenie smoły, zakładanie dodatkowych osłon. Robimy się to przy pomocy najróżniejszych substancji budowlanych. Nie jest to kosztowne, ale pozwoli uchronić dom przed ewentualnym przeciekaniem. Warto o tym pamiętać, bo w końcu nikt z nas nie lubi, jak mu coś na głowę kapie. Prawdopodobieństwo przeciekania jest większe podczas nawalnych opadów, a takie w Polsce występują coraz częściej.

Podsumowując, warto stosować skuteczną hydroizolację dachów, która zabezpieczy wnętrze przed wilgocią. Trzeba również wiedzieć o tym, iż przedstawiająca się w zakamarki woda powoduje niszczenie materiałów budowlanych. Wilgoć wpływa negatywnie na zdrowie. W każdym domu powinno się więc stosować zabieg hydroizolacji.