jeździk

Zabawki edukacyjne najlepszymi przyjaciółmi dzieci czyli jeździk

Rodzice mają największy wpływ na prawidłowy rozwój dziecka i to od ich decyzji i podejmowanych działań zależy poznawanie przez maluszka otaczającego świata. Najlepszym i najskuteczniejszym pomocnikiem są zabawki, które odpowiednio dobrane do wieku pobudzają zmysły dziecka i zachęcają go do ciekawych zabaw.

Jeździk daje poczucie bezpieczeństwa

jeździkNa rynku jest wiele zabawek spełniających rolę edukacyjną rozwijającą pracę rączek i wymagającą od maluszka wykonywania różnych nowych ruchów, producent zabawek skip hop, pomyślał o takich potrzebach dziecka i zaproponował rodzicom zakup zawieszki w kształcie księżyca. Zabawka przeznaczona jest dla niemowląt, które lubią trzymać w rączce grzechoczące kolorowe przedmioty, które może bezpiecznie włożyć do buzi, gdyż dodatkowo pełnią rolę gryzaczka. Zabawka skip hop zachęca dziecko do sięgania, łapania, potrząsania przynosząc dziecku wielu nowych doznań i wrażeń, poza tym możliwość gryzienia w okresie ząbkowania jest dodatkowym atutem, ponieważ swędzące dziąsła powodują rozdrażnienie i niepokój u maluszka, więc możliwość zahamowania tych przykrych odczuć przynosi dziecku spokój. Gdy pokona już ten okres, zaczyna interesować się w inny sposób otoczeniem, próbuje wstawać i chodzić trzymając się różnych przedmiotów, wtedy świetnie sprawdza się jeździk, który daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, a gdy poczuje się pewniej, nauczy się wsiadać na niego, trzymać rączkami za kierownicę i odpychać nóżkami. Radość z takiej jazdy jest niesamowita, nasze skarby wyposażone w jeździk odkrywają nowe możliwości do świetnej zabawy. Pozostając cały czas w okresie wzrostu, rosną ich wymagania i potrzebują nowych stymulatorów, a do takich należą rowerki dla dzieci, pięknie wykonane zachęcają do przejażdżek i podziwiana swojego środowiska.

Dodatkowe wyposażenie jak dzwonek, światła oraz odblaski zaciekawiają maluchów i wpływają pozytywnie na ich rozwój psychoruchowy.