Zaawansowany zegarek wojskowy Tactix

Jednym z wymagań, stawianych wojskowym zegarkom wielozadaniowym jest możliwość błyskawicznej personalizacji i zmiany aplikacji, zainstalowanych na zegarku. Wiele modeli nie posiada możliwości instalowania aplikacji bez podłączenia do komputera przenośnego czy stacjonarnego, więc musi być programowana przed zadaniami, podczas których użytkownik nie będzie miał dostępu do komputera.

Nowoczesny zegarek z serii Tactix od Garmina

tactix delta garminZegarki z serii Tactix, produkowane przez dobrze znaną i rekomendowaną firmę Garmin, są chwalone za możliwość usuwania i ściągania aplikacji i programów od producenta bez konieczności podłączania zegarka do komputera. W najnowszym zegarku Tactix Delta Garmin fabrycznie montuje nadajniki GPS, dzięki którym możliwe jest przesyłanie danych z serwera bezpośrednio do pamięci zegarka. Umożliwia to wymianę aplikacji w trakcie pracy, co niejednokrotnie może ułatwić zadania lub w ogóle umożliwić ich wykonanie. Połączenie jest bardzo szybkie, nawet w miejscach w których normalnie nie ma dobrego zasięgu sieci komórkowych lub nawet satelitarnych, a sama instalacja nie trwa więcej niż kilkanaście minut. Niektórzy użytkownicy humorystycznie porównują możliwość instalacji programów do scen z popularnego filmu fantastycznego, gdyż możliwość wymiany aplikacji niejednokrotnie pozwala na obsługę wyposażenia, zwłaszcza sprzętu elektronicznego czy ekwipunku do nurkowania, ze znacznie większą precyzją.

Zegarki Tactix mają również najwyższą kompatybilność z większością urządzeń elektronicznych, wyposażonych w sieć WIFI. Mogą więc być używane do zdalnego uruchamiania urządzeń, czy nadzorowania ich pracy. Oczywiście, urządzenia od Garmina są w pełni kompatybilne, i nie wymagają żadnych zewnętrznych sterowników czy nakładek programowych.