Wytrzymała kabina prysznicowa

Zdecydowana większość osób preferuje kąpiel pod prysznicem, gdyż to oszczędność czasu i pieniędzy. To także wygoda, szczególnie w przypadku starszych osób. Prysznice również świetnie się sprawdzają na basenach, w obiektach sportowych czy w zakładach pracy.

Z czego są wykonane kabiny prysznicowe?

kabiny z hplW sklepach z wyposażeniem sanitarnym, znajdziemy różne modele kabin prysznicowych, które znajdą zastosowanie niemalże w każdej łazience. Mogą być kwadratowe, prostokątne czy półokrągłe, z brodzikiem albo bez niego. Modeli jest sporo, kwestia tylko dopasowania konkretnego do wymagań pomieszczenia. Co do samej kabiny, to może ona być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest wykorzystywane szkło hartowane, tworzywo sztuczne czy specjalne płyty o wysokiej odporności. W domach najczęściej są to przeźroczyste kabiny, natomiast w miejscach publicznych wręcz przeciwnie. Kabiny z HPL mają zastosowanie na pływalniach, w miejscach publicznych czy w niektórych zakładach pracy, gdzie konieczne jest zachowanie odrobiny prywatności. Płyty z tworzywa HPL są wyjątkowo wytrzymałe, pomimo niewielkiej grubości. Są tez wodoodporne, przez co sprawdzają się w miejscach gdzie panuje duża wilgoć. Ponadto można je kupować na wymiar, dzięki czemu dopasujemy je do każdej powierzchni. Kabiny prysznicowe z materiału HPL mogą być montowane w kształcie litery „I”, „T” lub „L”, czyli stanowią same przegrody lub mają wydzieloną suchą i mokrą przestrzeń. Z tych samych płyt można też konstruować przebieralnie czy blaty pod umywalki.

W miejscach publicznych takich jak basen

, w jednej chwili może brać prysznic kilka osób, dlatego też zastosowane kabiny natryskowe muszą być praktyczne i nie zawierać wiele miejsca. Modele z płyt HPL idealnie się tutaj sprawdzają pod każdym względem.