Wyposażenie nowoczesnych bron talerzowych

Jak pozbawić glebę szkodliwych chwastów, nie stosując nadmiernie środków chemicznych, było pytaniem na które nie wszyscy mogli precyzyjnie odpowiedzieć. Byłem młodym i jeszcze niedoświadczonym rolnikiem, a chciałem jak najlepiej wykonać swoją pracę. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnej brony talerzowej.

Jak rozwiązać problemy z chwastami?

talerze do talerzówkiNa moje pytania do starszych i doświadczonych rolników na tematy związane z uprawą roli, często otrzymywałem różne odpowiedzi. Nie wszystkie jednak rozwiązywały problemy, a czasem nawet je bardziej komplikowały. Jako jedyny z okolicy, ze względu na jakość gleby otrzymałem kontrakt na dostarczanie upraw dla produkcji ekologicznej. Wymagania były naprawdę ogromne i w pierwszym momencie myślałem, że im nie podołam. Najważniejszym jednak problemem były chwasty, które utrudniały uprawę i zbiory. Jednak ze względu na ekologiczny charakter uprawy, nie mogłem stosować zwykłych oprysków chemicznych. Długo trwało zanim znalazłem rozwiązanie, które okazało się niezwykle proste. Nowoczesna brona talerzowa, całkowicie rozwiązała problem chwastów. Również jej zakup był bardzo prosty, dzięki kontraktowi oraz specjalnym dotacjom dla młodych rolników, szybko mogłem pochwalić się najnowszym modelem talerzówki. W mieście młodzi chwalą się swoimi nowymi brykami, a na wsi nowymi traktorami, lub innymi maszynami rolniczymi. Moja maszyna wyposażona była w specjalne talerze do talerzówki, które dzięki odpowiedniej budowie i możliwości wgryzania się na właściwą głębokość nie tylko doskonale spulchniały glebę, ale również całkowicie wyrywały z korzeniami wszystkie chwasty.

Doprowadziło to do tego, że nie musiałem stosować żadnych substancji chemicznych, jedynie naturalne środki ochrony roślin. Talerzówka okazała się strzałem w dziesiątkę, jej konstrukcja precyzyjnie wyrównywała i gładziła powierzchnię oranej ziemi, co znacząco ułatwiało późniejsze zasiewy. W niedługim czasie stałem się posiadaczem innych maszyn i urządzeń rolniczych, ułatwiających życie młodego rolnika, a moi starsi i doświadczeni sąsiedzi przychodzą teraz do mnie o radę, w sprawach związanych z nowoczesnymi maszynami i urządzeniami.