Wykorzystanie listew przypodłogowych

W trakcie urządzania mieszkania bardzo skrupulatnie dobieramy wszystkie meble oraz inne elementy wyposażenia. Następnie uwaga zostaje skierowana na elementy dekoracyjne. Nie można jednak zapomnieć o niezwykle istotnym aspekcie wykończeniowym.

Znaczenie listew przypodłogowych w wykończeniu mieszkania

listwy przypodłogoweJeżeli chcemy, aby efekt był pełny i zadowalający, nie można pominąć kwestii wykończenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykończenia podłóg. Wśród rozwiązań wyróżniających się wysoką estetyką wskazać można na listwy przypodłogowe. Taki sposób wykończenia spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też funkcjonalną. Praktyczne listwy mdf zabezpieczają podłogę przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Są też rewelacyjnym rozwiązaniem na ukrycie mało estetycznych kabli. Takie listwy występują najczęściej w kolorze białym, mogą mieć powierzchnię o gładkiej strukturze lub z ozdobnymi tłoczeniami. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i możliwości dopasowania do aranżacji. Dodatkowymi elementami, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie listwy są wszelkie narożniki, cokoły i uszczelki silikonowe. Dzięki tym drobiazgom wykończeniowym całość wygląda profesjonalnie, precyzyjnie i bardzo estetycznie. Zupełnie inny charakter wizualny mają listwy wykonane z drewna, które można kolorystycznie dopasować do podłogi lub mebli dominujących w mieszkaniu. Bardzo interesującym wariantem są nowoczesne listwy przypodłogowe z oświetleniem led, które tworzą pełen uroku efekt.

Funkcjonalne listwy wykorzystywane są do różnego rodzaju podłóg – panelowych czy drewnianych. Komponują się rewelacyjnie z każdą stylistyką, zarówno nowoczesną jak i bardziej klasyczną. Zastosowanie listwy przypodłogowej zapewnia ochronę podłogi oraz efektowne wykończenie.