Wykonanie pawilonów handlowych

Osoby prowadzące niewielkie działalności gospodarcze, często szukają alternatywy dla wynajmowanego lokalu, gdyż zabiera to sporą część wydatków. Kupno pawilonu na własność jest w perspektywie czasu dużo tańsze niż wynajmowanie powierzchni sprzedażowej.

Ile trwa budowa pawilonu handlowego?

pawilony handlowe z płyty warstwowejPosiadanie lokalu na własność daje przedsiębiorcy dużą swobodę i znacznie zmniejsza miesięczne koszty prowadzenia firmy. Alternatywą dla pomieszczeń w kamienicach są pawilony handlowe z płyty warstwowej. Od momentu zaprojektowania do chwili montażu na miejscu wyznaczonym przez klienta, mija najczęściej sześć miesięcy. Pawilony są dużo tańsze w utrzymaniu niż lokale w budynkach. Ponadto mogą one być wykorzystywane na wiele sposób, od obiektów handlowych po usługowe. Wielkość pawilonu handlowego zależy od oczekiwań osoby zamawiającej. Dostępne są modele pojedyncze o niewielkich rozmiarach, mogące służyć jako kioski, lub modele modułowe, które możemy ze sobą łączyć i tworzyć wspólne powierzchnie o dużych rozmiarach. Płyty warstwowe wykorzystywane do budowy pawilonów są grubości około jednego centymetra i od wewnętrznej strony są ocieplane styropianem. Takie wykonanie gwarantuje ciepło w zimie i oszczędność w ogrzewaniu. Pawilony są stawiane na przygotowanych wcześniej betonowych podłożach, które zapewniają dobrą izolację od wilgoci i zimna. Montaż pawilonu nie zabiera dużo czasu, bo jest on składany na miejscy z gotowych płyt, a na koniec są wprawiane okna i antywłamaniowe drzwi. Pawilon możemy kupić, albo wynająć.

Nie każdy biznes wymaga dużej powierzchni. Na prowadzenie piekarni, salonu z telefonami, czy nawet sklepu odzieżowego, wystarczy dopasowany wielkościowo pawilon handlowy. Jest wyposażony w ogrzewanie, klimatyzację i nowoczesne zabezpieczenia.