Wydajny inwerter solar

Korzystanie ze źródeł odnawialnej energii jest dziś coraz popularniejsze, zwłaszcza, że ceny energii systematycznie idą w górę. Wiele osób szuka alternatywnego źródła, które będzie nie tylko bezpieczne i tanie, ale też sprawdzone.

Do czego służą inwertery solarne?

inwerter sofar solarWiatr nie każdego dnia występuje w całym kraju, dlatego też czerpanie z niego energii może być mało efektywne. W przypadku słońca, nie ma takiego problemu, ponieważ ono świeci każdego dnia, nawet kiedy niebo jest pokryte gęstymi chmurami. Choć go nie widzimy, to panele solarne są w stanie wyłapać energię i z niej wytworzyć prąd. Dlatego też fotowoltaika jest znacznie lepsza niż farma wiatrowa, których najwięcej jest na północy kraju. Panele solarne pod tym względem mają przewagę, ponieważ można je postawić w dowolnym miejscu na dachu domu lub na trawniku. Jednak instalacja fotowoltaiczna, to nie tylko panele, ale również inwerter Sofar Solar, specjalne szyby mocujące, uchwyty czy zestaw śrub montażowych. Do wykonania instalacji można wynająć specjalistyczną firmę, ale również można kupić gotowy zestaw fotowoltaiczny, który można samodzielnie zamontować, dzięki dołączonej instrukcji. Poza oczywistymi panelami słonecznymi, najważniejszym elementem instalacji jest inwerter, czyli falownik, który może być zasilany energią przez siebie wygenerowaną. To niewielkie urządzenie odpowiada za zamianę prądu stałego w prąd zmienny, który może być od razu wykorzystany przez gospodarstwo domowego czy firmę. Bez falownika, fotowoltaika nie może działać.

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka firm produkujących inwertery do fotowoltaiki. Różnią się one między sobą parametrami technicznymi i przede wszystkim mocą, która ma ogromny wpływ na działanie instalacji fotowoltaicznej. Im więcej prądu potrzebujemy, tym mocniejszy musi być inwerter.