Wybór markera pernamentnego

Sklepy papiernicze oferują bardzo duży wybór artykułów. Aktualnie na rynku jest wiele rodzajów kredek, farb, a także pisaków i markerów. Nowością są markery, które są przeznaczone do różnego rodzaju powierzchni. Inne pisaki będą nam potrzebne jeśli chcemy nimi pisać po białej tablicy, inne jeśli chcemy nimi kolorować obrazki, a jeszcze inne jeśli chcemy opisać płytę cd czy plastikowy kubeczek. 

Trwałość markera permanentnego

marker permanentnyW zależności od naszych potrzeb należy wybrać odpowiedni pisak. Jeśli zależy nam, by zrobiony przez nas napis był trwały, warto zainwestować w marker permanentny. Napis wykonany takim markerem będzie trwały ze względu na skład jego wkładu. Można nim pisać na wszystkich rodzajach powierzchni, ale najlepiej nadaje się do pisania na plastiku i szkle. Markery dostępne są w różnych grubościach, różnych kolorach i różnych kształtach końcówek. Ze względu na skład ich wkładu wydzielają charakterystyczny zapach, który jednak znika chwilę po skończeniu użytkowania. Markery takie świetnie nadadzą się dla osób, które chcą, by stworzony przez nich napis czy rysunek był trudny do usunięcia. Z tego względu niezbyt dobrze nadaje się do użytku przez dzieci. Jeśli chciałbyś by kupione przez ciebie pisaki lub flamastry były używane przez najmłodszych, lepiej wybrać inne pisaki, łatwiejsze do usunięcia i bardziej przyjazne dzieciom.

Bogactwo asortymentu pisarskiego, pozwala nam obecnie na wybór różnych pisaków, markerów i flamastrów. Należy dobierać je w zależności od naszych potrzeb i sposobu przeznaczenia. Jeśli naszym głównym kryterium jest trwałość wykonanego przez nas napisu, wtedy najlepszym wyborem będzie marker permanentny. Dostępny jest w różnych kolorach, kształtach i grubościach, na pewno więc wybierzemy coś dla siebie.