Właściwości i zastosowanie styropianu

Styropian to materiał, który od wielu lat odnajduje swoje zastosowanie w branży budowlanej. Mimo że na rynku pojawiają się nowoczesne technologie, które mają być alternatywą dla niego, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Skąd ona wynika? W jakim celu styropian wykorzystywany jest na placu budowy? A przede wszystkim na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak wybrać styropian – Lublin

styropian lublinStyropian stanowi doskonałą izolację budynku. Wynikają one z doskonałych właściwości termoizolacyjnych. A te z kolei możemy uzyskać znacznie wyższe przy coraz powszechniej stosowanym styropianie szarym. Lista zalet tego materiału jest naprawdę długa. Niewielu wie, ale odpowiednio wykonana izolacja wpływa na zmniejszenie rozprzestrzeniania się ognia w razie pożaru. Nie bez powodu stał się on więc doskonałym materiałem do ocieplania budynków. Warto wspomnieć, że nie chłonie wilgoci, co jest niezwykle istotne biorąc pod uwagę w jakim klimacie żyjemy. Wykazuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie i rozrywanie. Oprócz właściwości fizycznych warto również wspomnieć o komforcie wynikającym z jego montażu. Postać pod jaką występuje styropian jest naprawdę niezwykle przyjazna jeśli chodzi o jego układanie na powierzchni budynku. Jest on przyjazny dla środowiska, a to oznacza, ze osoby zajmujące się ocieplaniem budynku nie muszą stosować żadnych zabezpieczeń w postaci maski czy rękawiczek. Warto jednak pamiętać, że wybór producenta styropianu jest niezwykle istotny. Jeśli interesuje Cię styropian lublin jest miastem, w którym warto szukać producentów. Wysoka jakość materiału przełoży się na doskonałe parametry izolacyjne. 

Warto wspomnieć, że mimo tak licznych zalet i pozytywnych właściwości styropianu jest on materiałem tanim. A to oznacza, że możemy wykonać najwyższej jakości izolację nie ponosząc przy tym ogromnych kosztów. Warto zapoznać się z cennikiem kilku producentów, aby wybrać najlepszego.