Wideo z ważnych uroczystości

Najpopularniejszą pamiątką upamiętniającą ważne chwile są oczywiście zdjęcia. Niemniej jednak nagranie wideo przybliży nam minione chwile dużo bardziej szczegółowo i pozwoli lepiej ukazać dynamizm pewnych sytuacji.  Często gromadzimy filmy ze studniówki, wesela, chrztu a potem odkładamy na bok. Nie chce nam się oglądać przydługich, monotonnych nagrań.

Jak sfilmować ważną uroczystość?

wideofilmowanieNagrania z rodzinnych uroczystości wcale nie muszą być nużące. Do stworzenia dobrego nagrania nie wystarczy kamera ale przede wszystkim utalentowany kamerzysta. Nie jest sztuką ustawić kamerę na statywie i włączyć tryb nagrywania, wówczas mało kto dotrwa do końca filmu. Profesjonalny kamerzysta zadba aby nie zabrakło akcji i dynamizmu i w montażu wybierze te najistotniejsze ujęcia. Jeśli zależy nam na krótkim czasie trwania filmu można poprosić o stworzenie np. specjalnego teledysku. Można również poprosić uczestników imprezy o wypowiedzi, życzenia i podziękowania przed obiektywem. Sprawi to że nagranie stanie się bardzo osobistą pamiątką. Obecnie wideofilmowanie ważnych wydarzeń jest dość popularne. warto zadbać aby nasze było niepowtarzalne i przyciągało uwagę. Dostępne są coraz nowsze technologie ułatwiające filmowanie. Możemy przykładowo zostać nagrani z perspektywy drona. Wideo z uroczystości powinno być na tyle interesujące, że nie odłożymy go na bok po jednorazowym obejrzeniu ale że będziemy do niego chętnie wracać.

Nagranie wideo z komunii, wesela, urodzin czy innych okazji będzie stanowiło wyjątkową pamiątkę, jednak nie jest tak praktyczne jak fotografia którą możemy nawet zawiesić na ścianie, dlatego ważne jest aby było ciekawe, zabawne, kreatywne, po prostu takie żeby jak najczęściej do niego wracać. Dzięki takiemu seansowi z pewnością przypomnimy sobie wydarzenia z dużą dokładnością.