Wiara jest najważniejsza

W życiu każdego człowieka wiara powinna być najważniejsza, ale czy tak właśnie jest? Co daje nam wiara, czemu wierzmy, czemu nie wszyscy wierzą? Pytań jest wiele, chyba w tej danej kategorii najwięcej, a to dlatego, że kwestie wiary i życia po śmierci są nam po prostu w ogóle nieznane. Dla nas to iny świat, nie mamy dowodów na to, czy istnieje i chyba z tej niewiedzy i niepewności rodzi się tak wiele emocji i pytań, na które ciężko niestety znaleźć odpowiedź.

Chrześcijaństwo pomaga żyć

portal chrześcijańskiCzęść ludzi jest bardzo sceptyczna co do tego, żeby wierzyć w życie po śmierci, skoro nie ma żadnych dowodów na jego istnienie. Inna część ludzi z kolei wcale nie potrzebuje dowodów, bo oni po prostu wierzą. Nie wiedzą, tylko wierzą i to jest ta wielka różnica. Czy religie mówią prawdę, czy to, co głoszą pozwala nam przetrwać, czy może jednak mąci nam w głowach. Wszystko zależy od każdego człowieka, bo każdy z nas ma rozum i każdy ma prawo inaczej postrzegać niektóre kwestie. Warto jednak czasem wejść sobie na portal chrześcijański, czy to jesteśmy wierzący, czy też nie. Jeżeli jesteśmy, to ten portal będzie pomagał nam wytrwać w wierze, będzie pomagał nam żyć, a jeżeli nie wierzymy w życie po śmierci, to warto jednak mieć argumenty na nasze myślenie i warto wiedzieć, jakie argumenty ma druga strona. Prawda jest taka, że wiara jest indywidualna kwestią i każdy musi wewnątrz samego siebie podjąć decyzje, czy wierzy, czy nie.

Dla niektórych istnienie życia po życiu jest tak oczywiste, jak to, że jutro wstanie słońce. Skąd maja taka pewność, może tak mocno wierzą? Prawda jest taka, że to ich decyzja i ich wybór, podobnie, jak ludzie, którzy nie wierzą i negują wszystko również mają do tego prawo. To są nasze wybory, nasze życie i nasze decyzje.