weterynarz

W służbie zwierzętom – fachowy weterynarz

Człowiek żyje na ziemi nie tylko dla siebie. Uprawiamy rolę, hodujemy zwierzęta, służymy przyrodzie. Jesteśmy strażnikami tego świata, którzy muszą utrzymywać wszystko w ryzach. Dlatego można powiedzieć, że służymy również zwierzętom.

Weterynarz i pomoc zwierzakom

weterynarzBy nasz świat był piękny i zachwycający, zwierzęta muszą istnieć. To one dają nam wełnę, pokarmy, ale i niezastąpione towarzystwo. Są nawet wykorzystywane w licznych terapiach, gdzie pomagają dzieciom, ale i dorosłym. Uspokajają nas, bronią i kochają. Dlatego my dzielnie próbujemy się im odwdzięczyć, choć nie wiem czy kiedyś nam się to w ogólne uda. Moim zdaniem w służbie zwierzętom żyje fachowy weterynarz z Halinowa. Wolontariusz, pracownik schroniska, też, ale weterynarz ma w tym wszystkim największy udział. To on odbiera skomplikowane porody, ratuje zwierzęta od śmierci, daje im kolejne lata życia. Bez niego niektóre nasze zwierzęta już dawno musiałyby się pożegnać ze światem. Taki weterynarz wspiera też ekosystem. Wie jakie zwierzaki powinny zginąć, a jakie trzeba uratować. Brzmi to dość brutalnie, ale w przyrodzie musi być równowaga. Tak jak jeden człowiek umiera, a drugi się rodzi. Zwierzęta od zawsze były przy nas. Już u zarania dziejów hodowaliśmy je, ale też i przywiązywaliśmy się do nich. Dziś nastąpiło prawdziwe apogeum, ponieważ zwierzaki chodzą z nami wszędzie. A żeby były wciąż szczęśliwe i zdrowe, odwiedza nas regularnie weterynarz. Ich życie przebiega w służbie zwierzętom. Nie każdy z nich idzie tam z powołania, ale większość tak właśnie robi. i choć siedzą w domu na kanapie, myślą o jakimś chorym psie czy kocie.

To bardzo naturalny i ludzki odruch. I cieszę się, że tylko weterynarzy ma Sulejówek, Kraków, czy Warszawa. Są oni nam tak samo potrzebni jak lekarze. Zwierzęta to nieodłączna część naszego życia.