Użyteczność progów zwalniających

 

W zakresie organizacji ruchu drogowego możemy mówić nie tylko o przepisach, które regulują kwestie poruszania się pojazdów i pieszych w tej samej przestrzeni, ale również o szeregu akcesoriów, które mają w tym zakresie pomagać. Duża część rozwiązań ma na celu ograniczenie prędkości, z jaką poruszają się samochody w terenie zabudowanym.

Montaż progów na drodze

Próg zwalniającyWśród akcesoriów, które mają okazać się skuteczne w zakresie ograniczania prędkości samochodów, na pewno należy próg zwalniający, który umieszczany jest na ulicach. Najczęściej progi zwalniające znaleźć możemy na drogach wewnętrznych, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości, do którego nie zawsze stosują się kierowcy. Progi umieszczane są również w terenie, gdzie ważne jest zagwarantowanie dodatkowego bezpieczeństwa, czyli, np. w pobliżu szkół, przedszkoli i innych miejsc, do których często uczęszczają dzieci. Próg zwalniający, aby w odpowiedni sposób spełniał swoje zadanie, musi być dopasowany pod względem wielkości do szerokości ulicy. Tylko w taki sposób możliwe jest egzekwowanie zmniejszenia prędkości wśród kierowców, którzy w żaden sposób nie mogą ominąć progu. Montaż tego typu akcesorium nie jest trudny, ale zalecane jest, by został zamontowany przez firmę specjalizującą się w zadaniach tego typu. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie konstrukcji stabilnej, niezależnie do czynników zewnętrznych, które będą na nią oddziaływać.

Progi realizowane są przy wykorzystaniu materiałów charakteryzujących się szczególną wytrzymałością. Wszystko po to, by ich funkcjonalność mogła być realizowana przez długie lata, bez najmniejszego ryzyka utraty bezpieczeństwa danego produktu. Bezpieczeństwo to ma duże znaczenie dla samochodów poruszających się daną drogą z ustaloną prędkością.