Usługi DJ-a: wybór nagłośnienia na imprezę weselną

DJ to nie tylko osoba, która zajmuje się oprawą muzyczną. Aby muzyka na weselu była naprawdę dobra, DJ musi zadbać także o to, by nagłośnienie było jak najlepsze. Dlatego profesjonalny DJ posiada najlepszy sprzęt nagłaśniający.

Dobór odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego przez DJ-a

DJ na wesele w pomorskimSą to nie tylko głośniki, ale również basy i inne dodatki, które sprawiają, że muzyka brzmi jeszcze lepiej. Poza tym sprzęt nagłaśniający trzeba dobrze rozmieścić w sali weselnej. Dobry DJ zna się na akustyce w różnych salach. Inaczej rozkłada się sprzęt nagłaśniający w sali weselnej w restauracji, gdzie praktycznie ma żadnego pogłosu, a inaczej w olbrzymiej (wysokiej) sali zamkowej, balowej w kamienicach, zamkach, dworach i nie tylko. Para młoda może zaprosić DJ-a do współpracy w różnych miejscach. Coraz częściej w Polsce zdarza się, że wesela odbywają się na świeżym powietrzu jak na Zachodzie. Oczywiście takie wesela odbywają się w okresie wakacyjnym – najczęściej w czerwcu, lipcu, kiedy temperatury są najwyższe. Ustawiane są wtedy specjalne parawany, które w razie czego będą chronić gości weselnych przed deszczem. Zazwyczaj dodatkowo wynajmowana jest sala weselna w razie deszczu, by móc szybko przenieść imprezę. Wtedy przyda się dobry DJ na wesele w pomorskim, ponieważ nagłośnienie na zewnątrz jest o wiele trudniejsze niż wewnątrz budynku. DJ musi pojawić się znacznie wcześniej w miejscu, gdzie odbywać się będzie wesele, aby mógł spróbować różnych możliwości podłączenia sprzętu nagłaśniającego. Dla DJ-a trzeba wtedy przygotować odpowiednie miejsce i zapewnić dostęp do prądu elektrycznego.

Warto poprosić wcześniej DJ-a o filmy z innych wesel, aby sprawdzić, czy nagłośnienie było na wysokim poziomie. Dobre nagłośnienie to podstawa udanej zabawy weselnej, a to zadanie, które należy do weselnego DJ-a.