Ultrasonografia prenatalna kobiet w ciąży

 

Badanie USG jest znane już od wielu lat. Badanie to kojarzy się przede wszystkim w badaniem diagnostycznym w przebiegu ciąży, dzięki któremu można określić prawidłowość rozwoju płodu. Ultrasonografię stosuje się też w innych badaniach – jamy brzusznej, serca, układu rozrodczego, węzłów chłonnych, tarczycy i znacznie więcej.

Terminy wykonywania badania ultrasonograficznego w ciąży

usg 3d w PoznaniuBadanie USG 3D oraz 4D to nowości na polskim rynku usług medycznych. Za pomocą takich badań można dokonać precyzyjnej rekonstrukcji obrazu. W przypadku nieprawidłowości można też bardzo szybko reagować i wchodzić z odpowiednim leczeniem. Obraz, który pojawia się na ekranie monitora USG, jest obrazem w trzech wymiarach. Jeśli jest to badanie w czasie ciąży, lekarz ginekolog może bardzo dokładnie zobaczyć ciało dziecko i sprawdzić wszelkie nieprawidłowości. Poza tym rodzice również mogą zobaczyć swoje dziecko już przed porodem właśnie dzięki obrazowi USG. Takie usg 3d w Poznaniu to idealny sposób nie tylko na profesjonalne badanie lekarskie, ale też pamiątkę przed porodem, bo obraz USG można wydrukować lub pobrać na płytę. W I trymestrze ciąży wykonuje się nie tylko badanie USG, ale również badania biochemiczne krwi. Komplet badań w prywatnej placówce kosztuje kilkaset złotych. W II trymestrze ciąży wystarczy już tylko wykonanie samego badania USG. Badanie powinno zostać wykonane przez specjalistę w tej dziedzinie.

Oprócz badania USG w czasie ciąży, wykonywane jest również badanie ultrasonograficzne piersi, bioderek dzieci i niemowląt. Do tego aparat ultrasonograficzny wykorzystywany jest również w przypadku badania nerek, nadnerczy, prostaty. Można też zbadać układ moczowy, narządy ruchu. Za pomocą USG wykonuje się też badanie dopplerowskie żył i tętnic. Warto postawić na pełen profesjonalizm i skorzystać z badania 3D.