wypożyczalnia samochodów dostawczych

Transport mebli i wypożyczalnia samochodów dostawczych

Od ośmiu lat prowadzę działalność, która za postawione sobie zadanie ma pomoc w transporcie mebli oraz innych wielkogabarytowych elementów wyposażenia domu. Biznes zaczynałem od jednego auto dostawczego wraz z jednym pracownikiem, który de facto był moim kolegą.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych i nasz biznes

wypożyczalnia samochodów dostawczych Nigdy nie planowałem spółki, ze względu na wszelkie historie dotyczące rozpadających się firm spowodowanych niemożliwością dogadania się w wielu sprawach. Postanowiłem więc, że firma będzie tylko moją własnością, a ewentualni ludzie ze mną współpracujący to będą pracownicy. Rynek w Lublinie nie jest trudny. Jest tu wiele do zrobienia, a firm trudniących się w pomocy przy przeprowadzkach nadal jest tu niewiele. Tak jak wspomniałem, początki należały do nie najłatwiejszych. Jeździliśmy z kolegą po domach i zajmowaliśmy się znoszeniem i wnoszeniem mebli oraz przedmiotów z jednego miejsca,na drugie. Z czasem zleceń zrobiło się nieco więcej i potrzebny mi był dodatkowy dostawczak oraz kolejnych dwóch pracowników. Następnie dokupiliśmy kolejne wyposażenie w postaci pasów do przenoszenia ciężkich przedmiotów, a nawet windy do samochodu. I tak ciągnęliśmy tą firmę przez trzy lata. Kolejnym krokiem, wraz z ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na samochody potrafiące przewieźć większe gabaryty, był zakup kolejnych kilku aut. Wtedy też zdałem sobie sprawę, że ludzie nie wymagają pomocy w transporcie, a jedynie środków tego transportu. Wpadłem wtedy na pomysł aby przedsiębiorstwo zaczęło działać jako wypożyczalnia samochodów dostawczych. Oprócz zapotrzebowania indywidualnego, wynajem samochodów dostawczych trafia również w innych przedsiębiorców, którzy jednorazowo luz kilkukrotnie potrzebują samochodu większego niż osobówka.

I z tego pomysłu powstała firma, która obecnie ma kilka oddziałów w Polsce, a rozwój i ekspansję planuję na kolejne rynki kolejnych miast.

Więcej na stronie fleetcenter.pl