Szukamy drewnianego domu w Zakopanem

Szukając idealnego miejsca na wypoczynek, wiele osób zwraca się w stronę gór. Z pewnością jest to spowodowane tym, że mamy tam i możliwości aktywnego wypoczynku, przyrodę i najróżniejszego typu rozrywki jak termy, baseny i wiele innych. To miejsce dobre i dla rodzin z dziećmi i dla grup znajomych i dla dwójki zakochanych. 

Czy da się wynająć drewniany dom w Zakopanem? 

dom drewniany w zakopanemOczywiście w Tatrach najczęściej odwiedzana jest ich stolica – czyli Zakopane. Mało osób wie, że zostało ono „odkryte” dla turystyki dopiero w latach 20. XX wieku. Wcześniej było tylko sennym miasteczkiem wśród górskich szczytów. Jednak artystyczna bohema szalonych lat dwudziestych, z Witkacym na czele, spopularyzowała je wśród elit Warszawy a w efekcie – wśród wszystkich rodaków. Dziś to centrum górskiej rozrywki, tętniące życiem, pełne barów i restauracji. Większość zatrzymujących się w tym mieście wybiera hotele lub kwatery, jednak nie jest niemożliwe wynająć tam domek. Jak więc znaleźć dom drewniany w zakopanem? Szukamy przede wszystkim raczej na obrzeżach, blisko rogatek. Tam zabudowa jest luźniejsza, co zapewni nam komfort wypoczynku, a jednocześnie będziemy blisko wszelkich atrakcji. Dom jest na pewno bardziej komfortowym miejscem zakwaterowania niż hotel – szczególnie dla rodziny lub większej grupy znajomych. Dodatkowo często możemy wśród ofert noclegu znaleźć piękne domki w stylu zakopiańskim, z salonem i kuchnią oraz podwórkiem i miejscem np. na grilla. 

Jadąc w góry warto szukać ciekawych noclegów. Może zająć to trochę czasu, ale warto go poświęcić i przejrzeć więcej ofert. Zastanówmy się, czego chcemy i jak pragniemy spędzać wolny czas. Idealnie  dobrane miejsce, w którym każdemu z urlopowiczów będzie wygodnie i które spełni ich oczekiwania co do wypoczynku, zagwarantuje udane wakacje.