Szukałem książek w księgarni

Pewnego razu wybrałem się do pobliskiej księgarni. Łatwo mówić, że pobliskiej, skoro jechałem dobre pół godziny, ale można przyjąć, że nie była wcale daleko. W każdym razie na miejscu spotkałem pewnego autora, ponieważ akurat odbywała się premiera jego dzieł. Początkowo nie wiedziałem, kim jest ten człowiek, ale jak zawsze – musiałem się tego dowiedzieć w moim ukochanym internecie.

Nowe książki Michalkiewicza

stanisław michalkiewicz książkiNajpierw musiałem wsiąść w tramwaj, a wtedy już jakoś zleciało, w szczególności, że słuchałem po drodze muzyki. Kiedy już dojechałem i wszedłem do księgarni, moim oczom ukazał się spory tłum ludzi. Nie wiedziałem, co się dzieje. Moja pierwsza myśl była jednak trafna – spotkanie autorskie. Na miejscu był obecny Stanisław Michalkiewicz książki spod jego pióra tego dnia sprzedawały się niczym bułki w piekarni o poranku. Jakie te książki były? Recenzenci byli w pełni zadowoleni – bo patriotyczne, bo religijne, bo obnażają wszelkie prawdy o tak kochanych przez społeczeństwo politykach et cetera. Według mnie były zwyczajnie ładne, ale to tylko subiektywna ocena, ponieważ nie przepadam za tego rodzaju literaturą. Mój znajomy powiedział z kolei, że to niezwykle istotne pozycje i każdy prawdziwy Polak powinien się z nimi zapoznać. Wspominał też, że Michalkiewicz jest znaną i istotną postacią. Nie wchodziłem w zbędną dyskusję – sprawdziłem to w internecie.

Faktycznie pan Stanisław napisał – według recenzentów – dobre książki. Dodatkowo był całkiem dobrze znany w szczególności w pewnym konkretnym światku ugrupowań politycznych. Kupiłem jego książki i nawet podszedłem po autograf. Dostałem bez żadnego problemu. Następnie poszedłem w mój ulubiony dział science-fiction, a książki pana Michalkiewicza sprzedałem z zyskiem, bo przecież miały autograf. Oczywiście ich nie przeczytałem.