Szklane butelki alternatywą plastikowych

Ochrona środowiska to topowy temat jeśli chodzi o media społecznościowe, politykę międzynarodową i aktualne trendy. Wzrasta świadomość wśród ludzi i coraz więcej osób przykłada większą uwagę co do kupowanych produktów i ich opakować, czy też recyklingu.

Szklane butelki zamiast tych plastikowych?

butelki szklaneNurt „zero waste” czy nawet „less waste” zdobywa aktualnie coraz więcej sprzymierzeńców, którzy wspólnymi siłami chcą ograniczyć produkcję śmieci, w tym w dużej mierze plastiku oraz przyczynić się do ratowania naszej planety i środowiska. Obok kampanii recyklingowych, w których głośno namawia się do świadomej segregacji śmieci, wykorzystywania wielorazowych szklanych butelek, zwraca się również uwagę na problem słynnych tworzyw plastikowych jak PET, PVS czy PP. Niewiele z nich nadaje się do ponownego przetworzenia, a całkowita utylizacja niesie za sobą kłęby toksycznych dymów i smogu. Największym producentem tego typu odpadów są twórcy plastikowych butelek, w których potem na sklepowych półkach możemy znaleźć przeróżne rodzaje wód i napojów. Pojawiły się więc alternatywy, które proponują zastąpienie plastikowych butelek tymi szklanymi. Szklane butelki o wiele łatwiej poddaje się podstawowej segregacji, a ponadto są bardziej przyjazne środowisku, z resztą prawie całkowicie podlega ponownemu wykorzystaniu. Przykładów jest bardzo wiele, oddawane za kaucją butelki po piwie czy słoiki po majonezie, których ponownym zastosowaniem zajmuje się babcia kisząc w nich ogórki czy przechowując kompoty. Można? Można! Wiele firm designerskich doskonale dopasowało się do aktualnej, bardzo pożytecznej mody i w ramach ograniczania plastiku zaoferowały ładne i poręczne butelki szklane, które służąc przez lata, mają nie tylko zadowalać oko, ale również w znacznym stopniu przyczynić się do rezygnacji ze szkodliwego plastiku.

Tak jak kiedyś w sklepach przeważały butelki szklane, tak teraz troszcząc się o naszą planetę, z chęcią do nich powracamy. Dla Nas są one cięższe, ale za to dużo lżejsze dla naszego środowiska. Może więc warto  czasem pomyśleć bardziej o naszej planecie niż osobie i jednak wymienić plastik na szkło?