Swojego samochodu nie posiadam wcale

Nie posiadam własnego samochodu już od kilku lat. Nie jest mi on potrzebny, ponieważ wszędzie mogę zajechać komunikacją miejską. Do tego na mieście mogę skorzystać z możliwości wypożyczenia roweru, skutera czy hulajnogi. Rower mam również swój, więc od wiosny do jesieni przemieszczam się wszędzie na dwóch kółkach. Czasem tylko wynajmuję samochód w pobliskiej wypożyczalni.

W razie pilnej potrzeby wynajmują samochód

wynajem aut łódźJakoś sobie od kilku lat radzę bez swojego samochodu. Można się przyzwyczaić a płyną z tego całkiem duże oszczędności. Na samych opłatach, ubezpieczeniach i serwisach rocznie oszczędza się nawet kilka tysięcy złotych. To naprawdę dużo, biorąc pod uwagę, że korzystanie z miejskiego transportu kosztuje mnie około dwustu złotych miesięcznie. A do kosztów utrzymania samochodu trzeba sobie jeszcze doliczyć paliwo, które trzeba regularnie wlewać do baku w samochodzie. Ja nie robię tego od lat i sporo w tym czasie zaoszczędziłem. A jeśli mam pilną potrzebę jakiegoś dalszego wyjazdu to odwiedzam pobliski wynajem aut Łódź, w którym bardzo tanio mogę wynająć jakiś miejski samochód. Wtedy za jedną dobę wynajęcia samochodu płacę niespełna sto złotych i mogę pojechać wszędzie, gdzie potrzebuję. Ale nie muszą myśleć o kosztach ubezpieczeń czy o sezonowej wymianie opon. Po prostu wsiadam i jadę, a potem wracam i oddaję samochód. Czasem muszę się przejechać gdzieś dalej, żeby nie zapomnieć jak się jeździ samochodem.

Nawet pośród swoich znajomych zauważam taki trend, że świadomie rezygnują oni z posiadania własnego samochodu. Przecież można auto wynająć albo na krótki okres czasu albo na dłużej. Korzystając z wynajmu długoterminowego korzysta się z samochodu tak jak z własnego, ale też nie trzeba myśleć o ubezpieczeniach i ewentualnych naprawach.