Susz konopny – co warto wiedzieć?

Pomimo, ze marihuana jest surowo zakazana w Polsce i w większości państw na świecie, na rynku możemy znaleźć jej wiele zamienników. Najbardziej podobnym, i często mylonym z marihuaną, zamiennikiem, jest susz konopny. Nie powinniśmy jednak tych dwóch roślin mylić, ponieważ, różnica miedzy nimi jest kolosalna. Pierwsza i najważniejsza jest taka, ze susz jest legalny w Polsce.

Susz konopny a marihuana lecznicza

wysokiej jakości susz konopnyMarihuana lecznicza, w ostatnich latach zawitała na Polski rynek. Jednak nadal bez odpowiedniej zgody i recepty od lekarza, nie będziemy mogli jej zakupić dlatego. Większość osób radzi sobie w inny sposób, zakupują susz. Różnica miedzy tymi dwoma roślina jest znacząca. Pierwsza jest ich pochodzenie. Wysokiej jakości susz konopny jest to ziele uzyskiwane z konopi siewnych. Konopie siewne, swoją zawartością nie przekraczają 0.2% thc, nie wywołują wiec żadnych działań psychoaktywnych i uzależnień. Natomiast medyczna marihuana pochodzi z konopi indyjskich. Konopie indyjskie posiadają zdecydowanie większa zawartość thc, a nie od dziś wiadomo, ze to właśnie thc powoduje tak zwany haj i czyni marihuanę substancją zakazaną. Z czysto przemysłowego punktu widzenia, konopie indyjskie są zdecydowanie mniej produktywne, pozyskuje się z nich zdecydowanie mniej włókna. Z powodu regulacji w polskim prawie, susz nie jest jednak przeznaczony, do konsumpcji, w żadnej formie. Można się jedynie cieszy jego smakiem spalaniu i intensywnym aromatem. Susz z konopi, zakupić można w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub sklepach

internetowych. W przypadku zakupu suszu przez Internet, niezbędne jest sprawdzenie szczelności zamknięcia pojemnika z przesyłka. W przypadku złego zamknięcia suszu, jest niebezpieczeństwo, utracenia jego aromatu czy pierwotnych właściwości. Jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne z suszem to warto zapytać sprzedającego o okazanie certyfikatu jakości suszu.