Sposoby na oblodzoną powierzchnię

Kiedy mamy do czynienia z temperaturami niższymi od zera, a dodatkowo dość często pojawiają się różne opady, dość łatwo o efekt tzw. „szklanki” zarówno na drogach, jak i wszelkich innych powierzchniach. Rzecz jasna jest kilka sposobów na radzenie sobie z tego typu okolicznościami, by zachować możliwie jak najlepsze warunki i zagwarantować sobie i innym bezpieczeństwo.

Stosowanie soli drogowej

niedroga sól drogowaJednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z wszelkim oblodzeniem pojawiającym się na betonowych i asfaltowych powierzchniach, jest stosowanie soli drogowej. Dzieje się tak głównie dlatego, że sól z dużą łatwością rozpuszcza lód, działając przy tym szybko i skutecznie. Niedroga sól drogowa jest też, niewątpliwie, jednym z bardziej opłacalnych sposobów zadbania o nasz przydomowy chodnik, za który prawnie odpowiadamy, gdyby komuś przydarzył się na nim jakikolwiek wypadek. Jednocześnie jednak, stosując sól drogową, musimy koniecznie pamiętać o kilku istotnych zasadach jej używania. Po pierwsze, nie powinniśmy przesadzać z wysypywanymi ilościami soli na terenie naszej posesji, ponieważ jest to środek, który może mieć zgubny wpływ na wszelkie rośliny znajdujące się w pobliżu, a także łapy naszych czworonogów. Mówiąc o roślinach nie sposób nie wspomnieć, że sól nie będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcielibyśmy szybko pozbyć się lodowej warstwy z naszego ogrodu. Sól przenika bowiem do gleby, odwadniając ją i uniemożliwiając roślinom pobieranie potrzebnych do funkcjonowania substancji.

Na pewno przy stosowaniu soli drogowej, warto zmieszać ją z piaskiem i przy pomocy takiej mieszanki zabezpieczyć teren naszej posesji przed oblodzeniami. Tego typu mieszanka zabezpieczy nasze rośliny przez przenikaniem rozpuszczanej w wodzie soli do ziemi.