Słoiki z kranikiem sposobem na picie wody

 

Picie odpowiedniej ilości wody nie każdemu przychodzi z łatwością. Niektórzy twierdzą, że nie są w stanie przełknąć płynu, który nie ma żadnego smaku. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nas powinien wypić co najmniej 2 litry dziennie, trzeba znaleźć sposób, aby picie wody stało się nie tylko koniecznością, ale również smaczną przyjemnością.

Zalety słoika z kranikiem

słoik z kranikiemLato to czas, kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, bowiem wysokie temperatury sprawiają, że woda odparowuje z naszego organizmu jeszcze szybciej, wzmożone jest także pocenie się. Na szczęście sezon letni to również bogactwo różnego rodzaju owoców, spośród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego doskonałym sposobem na picie odpowiednich ilości płynów w ciągu dnia jest przygotowywanie własnej roboty lemoniad, będących połączeniem wody z ulubionymi owocami. Taki napój możemy mieć zawsze przy sobie, jeśli zaopatrzymy się w butelkę ze specjalnym wkładem lub filtrem przy otworze, który zatrzyma umieszczone we wnętrzu owoce. W domu natomiast warto mieć słoik z kranikiem, z którego z łatwością nalejemy sobie płynu w dowolnym momencie, a jego duża pojemność pozwoli na przygotowanie większej ilości napoju, wystarczającej dla całej rodziny. Taki słoik to również świetne rozwiązanie, jeśli mamy w domu dzieci. Wówczas z pewnością częściej będą sięgać po zdrową alternatywę słodkich napojów, dostępnych na sklepowych półkach.

Truskawki, maliny, liście mięty, plasterki cytryny, kostki lodu i woda to doskonały przepis na zdrowy napój, który nie tylko doskonale smakuje, ale także dba o odpowiednie nawodnienie organizmu w czasie upalnych dni. Brak słodzików i konserwantów również przemawia na korzyść domowej lemoniady w porównaniu z napojami na sklepowych półkach.