Skuteczność kolców na ptaki

Jeżeli mieszkamy w domu i w ogrodzie mamy karmnik, to przyjemnie jest z daleka popatrzeć jak przylatują różne gatunki ptaków, by się pożywić. Jednak kiedy siadają nam na parapetach i zostawiają odchody, to jest to wątpliwa przyjemność.

Montaż kolców przeciwko ptactwu

kolce przeciw ptakomAby pozbyć niechcianych ptaków z naszych balkonów, parapetów, czy z ogródka, trzeba zastosować skuteczne metody. Ptaki są dość upartymi zwierzętami, które zawsze wrócą tu, gdzie jest im wygodnie. Do jednej z najbardziej znanych metod, należą kolce przeciw ptakom. Możemy je spotkać na parapetach urzędów, przychodni, szkół, a także możemy je mieć we własnym oknie. Jeżeli nasz parapet upatrzyły sobie gołębie i chętnie do niego wracają, to warto na nim zamontować specjalne kolce, które uniemożliwią im siadanie na nim. Kolcami możemy zabezpieczyć poza parapetami także rynny, gzymsy, daszki, kasetony, czy anteny. Czyli wszystkie miejsca gdzie często przesiadują ptaki. Posiadają one specjalny system montowań, który umożliwia przytwierdzenie ich w każdym miejscu i pod każdym kontem. Kolce posiadają dwa rzędy kolców skierowanych pod różnymi kątami. Takie ułożenie powoduje, że żaden ptak nie usiądzie. Na metrze bieżącym znajduje się aż siedemdziesiąt dwa kolce. Posiadają one budowę modułową, dzięki czemu możemy je dowolnie łączyć, w celu dopasowania do swoich wymagań. Są one wykonane ze stali nierdzewnej, a ich zakończenia są specjalnie spiłowane, aby nie dopuścić do zranienia ptaka, który próbuje tylko usiąść. To bardzo skuteczna metoda na ptaki.

Montaż kolców nie zajmie nam dużo czasu, a efekt z pewnością będzie zadowalający. Jak tylko ptaki zobaczą co je czeka na parapecie, to na pewno szybko zrezygnują z próby lądowania. Są one skuteczną metodą na odstraszanie dużych gatunków ptaków.