Skuteczne osuszanie ścian

 

Niektóre części domu są dość mocno narażone na pojawienie się wilgoci. Dodatkowo wiele osób popełnia tak poważny błąd, że nie zadbali oni o stworzenie w domu warstwy termoizolacyjnej lub też fundamenty nie są zabezpieczone materiałami hydroizolacyjnymi. Gdy w naszym domu pojawią się chociażby pierwsze oznaki pleśni to należy działać bardzo szybko by problem zażegnać. 

Efektywne osuszanie murów

osuszanie piwnic warszawaJednym z miejsc w naszym domu, w którym często pojawia się wilgoć jest piwnica. To miejsce ma często bezpośredni kontakt z glebą, z której w sposób kapilarny jest podciągana woda. Do doprowadzenia do zawilgocenia mieszkania może dojść bardzo łatwo. Jednak już osuszenie ścian może zająć sporo czasu. Kluczowe jest tutaj obranie odpowiedniej metody jaką można by było do osuszania zastosować. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest osuszanie piwnic Warszawa jest jednym z tych miast, w którym można bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się tego typu zadaniami. Na ten moment za najbardziej skuteczny sposób osuszania ścian uważa się iniekcję krystaliczną. Sposób ten polega na nawiercaniu w ścianie specjalnych otworów, w których umieszczana jest substancja higroskopijna. Najczęściej jest tak, że taką substancją jest mieszanina krzemu z cementem portlandzkim. Dzięki właściwościom tej mieszanki możliwe jest przyciąganie cząsteczek wody oraz wiązanie jej w charakterystyczne kryształki.

Ogólnie rzecz biorąc osuszanie ścian to obecnie zabiegi bardzo często wykonywane w różnych miejscach. Do niedawna bywało tak, że problem z wilgocią dotykał głównie osób mieszkających na wilgotnych terenach czy też na wyspach. Na chwilę obecną w naszym klimacie coraz więcej osób ma problem z tego typu kwestiami. Na szczęście dostępnych jest wiele metod, które mogą nam pomagać.