szycie

Sklep oraz szycie ubrań na miarę

Zawsze chciałam, aby moje ubrania były szyte na miarę, i żeby można było dokonywać różnych poprawek w mojej odzieży. Nieraz tak jest, że w pasie jest coś dla nas za luźne, a w nogawkach w sam raz. No a szycie na miarę jest rzadko spotykane.Mam tutaj na myśli głównie spodnie.

Chciałabym umieć szyć

szycieDowiedziałam się, że jest w moim mieście taki sklep, który potrafi uszyć na miarę sukienki, i poprawić istniejące niedociągnięcia odzieży. Ich maszyna juki podobno pracuje praktycznie cały czas. Bardzo pracowite dziewczyny tam są ponoć. Dlatego nie zwlekając długo wzięłam kilka swoich ubrań do przeróbki i poszłam tam. Panie od razu się mną zajęły, mówiły, że maszyny juki sobie ze wszystkim poradzą. Opowiadałam, że chcę głównie zwężenia spodni, bo podobają mi się, ale są za luźne. Przyjrzały im się i mówiły, że nie powinno być problemu. Czasem tylko, gdy są jakieś hafty na odzieży, to jest problem ze zwężaniem, ale w moim przypadku nic takiego nie było. Fajne są takie maszyny domowe, szkoda, że sama nie umiem wziąć się za szycie przy pomocy maszyn, bo nie musiałabym szukać pomocy w mieście. No ale to też nie takie łatwe umieć obsługiwać coś takiego. Znając moje szczęście to i maszyna domowa by się zepsuła, i ja wyrządziłabym sobie jakaś krzywdę. Mogłabym się na przykład przyszyć do jakiegoś ubrania i potem biegać zakrwawiona po domu i krzyczeć.; Tak, byłam aż takim antytalentem. Oprócz spodni dałam też paniom sukienkę, której nigdy nie mogłam włożyć, bo nie pasowała na mnie w biuście. Moje ubrania zyskają nowe życie, bo kilka miałam takich, co na mnie nie pasują, i wymagają poprawek.

Cieszyłam się, bo wszystko się udało i spokojnie mogłam sobie już nosić te piękne spodnie i sukienkę. Dobrze, że w mieście można znaleźć też coś takiego, a nie same sklepy z gotowymi ubraniami, bo nie każdy chce mieć wszystko prosto z butików.