Sauny budowane w domach, mieszkaniach i ogrodach

Korzystanie z sauny ma wiele zalet. Są miejsca, w których można skorzystać z sauny – najczęściej na basenie, ale taką saunę można mieć też we własnym domu lub w ogrodzie. Istnieją firmy, które zajmują się projektowaniem takich rozwiązań, a następnie realizacją projektów.

Sauny fińskie, parowe, na podczerwień i ruskie banie

sauny na zamówienieSauna jest pomieszczeniem zamkniętym. Wewnątrz sauna wykonana jest najczęściej z drewna. Dodatkowo w saunie znajduje się piec lub inny element do ogrzewania. Wiadomo, że jest wiele rodzajów saun, z których można skorzystać. Warto wspomnieć o tych najbardziej popularnych. Niektóre z nich były znane już w starożytności! Jednym z rodzajów saun jest sauna sucha. Inaczej nazywana jest ona sauną fińską. To właśnie ta sauna najczęściej spotykana jest na basenach, w klubach fitness. Może też być doskonałym dodatkiem do mieszkań, domów. Takie sauny na zamówienie cieszą się coraz większą popularnością i wcale nie są takie drogie. Za kilka tysięcy złotych można kupić kilkuosobowe sauny ogrodowe lub domowe. Kolejnym rodzajem saun są ruskie banie. Mają one postać drewnianych domków, bardzo często spotykanych nad brzegami jezior i mórz. Domek nagrzewany jest piecem. Nowoczesną sauną jest sauna na podczerwień. Jest to pomieszczenie, w którym dochodzi do emisji promieniowania infrared. Ta sauna jest szczególnie polecana osobom, które nie mogą korzystać z innych rodzajów saun, bo mają problemy z układem krążenia lub układem oddechowym.

Ostatnim rodzajem saun są sauny parowe. Te sauny znane były już bardzo dawno temu w starożytnym Rzymie. Inaczej nazywane są łaźniami rzymskimi. W saunach parowych dochodzi do ogrzewania organizmu poprzez gorącą parę. W ogrodach można instalować różne rodzaje saun – wszystko zależy od tego, z jakiej sauny może korzystać dana osoba (najczęściej suche i na podczerwień).