Rzeka Wkra i jej atrakcje

 

Rzeka Wkra jest otoczona pięknymi terenami Mazowsza. Spotkamy się tam, z różnymi gatunkami fauny i flory. Dodatkowo, jeżeli lubimy kajakarstwo, rzeka Wkra oferuje nam dogodne warunki do uprawiania turystycznych spływów kajakowych. Uprawiając kajakarstwo w tych terenach, z pewnością będziemy pod wrażeniem przyrody otaczającej rzekę i otaczających ją krajobrazów.

Rzeka Wkra – raj dla miłośników kajakarstwa

Rzeka położona jesspływy kajakowe Wkrat w malowniczych terenach Rezerwatu Przyrody Doliny Wkry. Wokół niej, istnieje wiele innych rezerwatów przyrody, gdzie możemy spotkać gatunki dzikich ptaków. Rzeka to również raj dla wędkarzy. Występują tu niezliczone gatunki ryb takich jak: szczupak, leszcz, ukleja i boleń. W rejonie rzeki spotkamy dużo starych zabytkowych zabudowań młyńskich. Obecnie w niektórych działają elektrownie wodne. Istnieją tutaj różne gatunki roślinności takich jak: niezapominajka, kielisznik czy grzybienie białe. Jeżeli chodzi o spływy kajakowe Wkra oferuje w swych rejonach ośrodki, w których bez problemu wypożyczymy kajak i możemy w nim zacząć zwiedzać te tereny. Rzeka oferuje ponad 200km trasy kajakowej, która mamy do dyspozycji decydując się na spływ. Oczywiście, możemy podzielić trasy na kilka mniejszych odcinków wedle uznania. W pobliżu rzeki, znajdziemy wiele pensjonatów i pokojów agroturystycznych, gdzie możemy cieszyć się urokami tych terenów.

Oferowane przez rzekę ponad 200km, które możemy wykorzystać na spływ kajakiem sprawia, iż tereny są jednymi z najlepszych w Polsce, pod względem warunków do uprawiania tej dyscypliny. Uprawiając turystyczny spływ rzeką Wkrą, nie będziemy narzekać ani na brak fauny dostępnych wokół nas, ani na brak różnorodności roślin, które spotkamy po drodze, przemierzając te piękne tereny.