Różnorodne zastosowanie blach perforowanych

Blachy z wytłoczonymi, równo rozłożonymi otworami, noszą nazwę perforowanych. Mnogość ich zastosowań jest ogromna, gdyż tego typu blachy stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, a także w codziennym użytku. Zazwyczaj są one wykonane z wysokogatunkowej stali, odpornej na korozję i kwasy.

Solidne blachy perforowane z kwasoodpornego materiału

solidna blacha perforowana kwasoodpornaBlachy wysokogatunkowe stosuje się nie tylko w przemyśle spożywczym. Ich zastosowań jest więcej, wykorzystuje się je tam, gdzie wymagana jest odporność na czynniki atmosferyczne. Taka solidna blacha perforowana kwasoodporna może stanowić na przykład wypełnienie przęseł w balustradach lub jako sito w przemyśle spożywczym. To tylko niektóre ich zastosowania. Blachy perforowane z kwasoodpornej stali stanowią także nieodzowny element filtrów, na przykład olejowych, gdzie stanowią jego szkielet. Coraz częściej także, tego typu blachy stosuje się przy produkcji mebli, jako eleganckie i stylowe wykończenia. Nawet w budownictwie znalazły swoje miejsce. Używa się ich głównie do elewacji jako materiał wierzchni w nowoczesnych konstrukcjach budowlanych. Wygląda to naprawdę stylowo i elegancko. Zabudowuje się nimi nie tylko budynki biurowe, ale także domy jednorodzinne. Oczywiście taka elewacja kosztuje trochę grosza, dlatego mogą sobie na nią pozwolić tylko najbardziej wymagający klienci. Produkty, które chcą wyglądać jak drogie, także wykonuje się ze stali szlachetnej. Piękne klosze do lamp czy też wykończenie niektórych przedmiotów także produkuje się wykorzystując ten rodzaj blachy.

Jak widzimy zastosowań dla blachy perforowanej jest wiele. Nowoczesne metody produkcji za pomocą maszyn CNC umożliwiły bardzo dokładne wykonanie tego typu produktów. Obniżyły się także koszty ich produkcji, przez co coraz częściej trafiają one do klientów o mniejszej zasobności portfela.