Róznica w działaniu kabiny tradycyjnej i infrared

Sauna infrared mimo że posiada podobną nazwę, wykazuje zgoła odmienne działanie niż tradycyjne sauny. Znaczące różnice są nie tylko w jej działaniu, ale też w bezpośrednim wpływaniu na ludzkie ciało. Lista różnic jest długa, a wszyscy chcący skorzystać lub umieścić saunę w swoim domu powinni je poznać zanim zdecydują się na którąś jej wersję.

Różnice w funkcjonowaniu kabiny tradycyjnej oraz infrared

kabiny infraredJedną z różnic w działaniu obu wersji saun jest rozchodzenie się promieni  i sposób  ich oddziaływania na ciało. W tradycyjnej saunie mamy do czynienia z ogrzewaniem powietrza, zaś w saunie infrared z promieniami podczerwonymi, które wnikając w ciało dają efekt zbliżony do ekspozycji słonecznej. Kabiny infrared mają wyeliminowany w znacznym stopniu nietolerowany przez niektórych efekt gorącego ciepła, ponieważ temperatura w niej jest dużo niższa. Sauny na podczerwień mają także pozytywny wpływ na bóle mięśni po ćwiczeniach fizycznych czyli zakwasy. Potrafią wyeliminować je w bardzo szybki sposób czego sauna tradycyjna nie jest w stanie dla nas zrobić. Najważniejszą zaletą sauny na podczerwień jest łatwość ich montażu. Nie wymagają one żadnych przebudów, kucia oraz wykonywania prac wykończeniowych. Ich montaż przebiega sprawnie, szybko i bezproblemowo. 

Wiele osób wybiera sauny infrared ze względów oszczędnościowych. Sauny takie nie dość, że są dużo tańsze od zwykłych, to przynoszą znaczące oszczędności poprzez zmniejszony pobór energii. Dzięki swoim zaletą mogą być umieszczone w bardzo wielu miejscach poczynając od sal i szatni sportowych, poprzez centra odnowy biologicznej, a także wszelkie siłownie i gabinety kosmetyczne. Można je łatwo ustawić i dopasować do pomieszczenia bez martwienia się o konieczność robót budowlanych.