Rower do jazdy w terenie

Jazda rowerem nie musi być wcale nudna. Jeśli się postaramy i dopasujemy styl jazdy do swoich upodobań, to będziemy czerpać z tego bardzo dużą przyjemność, a jednocześnie poprawimy swoją kondycję i wyrzeźbimy sylwetkę. Jeśli brakuje nam adrenaliny i jesteśmy zwolennikami sportów wyczynowych, to z pewnością spodoba nam się jazda rowerem w terenie.

Terenowy rower dla początkujących

rowery mtbDecydując się na jazdę rowerem po lesie, bezdrożach i innych tego typu miejscówkach, musimy zadbać o to, aby nasz rower był do tego przystosowany, ponieważ w innym przypadku może okazać się to bardzo niebezpieczne. Dlatego najlepiej kupić rower, który został zaprojektowany tak, aby sprostać zadaniom w terenie. Rowery mtb posiadają przede wszystkim odpowiednie opony i hamulce, ale to nie wszystko. Poza terenowymi oponami, które zapewniają przyczepność na odpowiednim poziomie i hamulcach tarczowych pozwalających bardzo szybko się zatrzymać, posiadają jeszcze specjalne przełożenia, ramę, kierownicę a nawet siodełko. Całkiem śmiało możemy stwierdzić, że to jest rower wprost stworzony do trudnych warunków. Tylko na takim rowerze będziemy mogli w bezpieczny i komfortowy sposób poruszać się po trudnym terenie. Dzięki regulowanej amortyzacji możemy ustawić odpowiednio skok amortyzatorów zgodnie ze swoją wagą, dzięki temu wszystkie nierówności będzie znacznie lepiej tłumione.

Zakup takiego roweru to wydatek rzędu czterech tysięcy złotych. Nie jest to mały wydatek, ale należy pamiętać o tym, że nie jest to zakup na chwilę, tylko raczej na lata. Jeśli odpowiednio będziemy dbać o swój sprzęt i będziemy wykonywać przeglądy elementów eksploatacyjnych roweru, to będzie nam służyć wiele sezonów, a później będziemy mogli go nawet odsprzedać za całkiem dobre pieniądze.