Rośnie sprzedaż bursztynu

W ostatnim czasie bardzo mocno wzrosła sprzedaż bursztynów  w Polsce, co jest zapewne spowodowane, większym ruchem w branży jubilerstwa, gdzie jest on najmocniej wykorzystywany. Jak się okazuje w Polsce bursztyn jest dość drogim kamieniem, jeśli chodzi o jego kupno, lecz w niektórych krajach, cena za jeden gram bursztynu jest nawet większa niż za złoto.

Drogocenny bursztyn z Polski

jaka cena za gram bursztynuJak się okazuje mało osób zdaje sobie sprawę jaka cena za gram bursztynu obowiązuje na dzisiejszym rynku a jest ona bardzo ciekawa. Bursztyn kupuje się najczęściej w kilogramami licząc ile dana bryłka waży. I tak kilogram bursztynu, gdzie są tylko kamienie o masie do 100 gram kosztują nawet pięć tysięcy euro, co stawia bursztyn jako jeden z obecnie najdroższych kamieni na świecie. W Polsce jest on w średniej cenie, gdyż większość osób jest przyzwyczajona do niego, gdyż masowo występuje na Polskim wybrzeżu. Coraz większą popularność można zauważyć za granicą, gdyż niektórzy turyści specjalnie przyjeżdżają do Polski, aby moc zakupić ten drogowcy kamień. W przybrzeżnych miastach można nawet spotkać specjalne punkty, gdzie można kupić konkretną ilość bursztynu. Jest również możliwość profesjonalnej obróbki dowolnej wielkości bursztynu, także znajdując taki bursztyn na miejscu możemy go sobie wyprodukować pod nasz wymarzony wisiorek czy pierścionek, gdyż w branży jubilerskiej biżuteria z bursztynem należy do jednych z bardziej luksusowych.

Jak widać w dzisiejszych czasach trzeba mieć oczy otwarte wszędzie na okazję, gdyż często słyszy się że warto inwestować w złoto czy tez srebro, a jak się okazuje na bursztynie można również bardzo dobrze zarobić. Trzeba tylko poświęcić czas na jego szukanie w wodzie, dlatego można zauważyć wiele osób które poławiają duże ilości bursztynowy na plaży.