Rodzaje siatek polietylenowych i ich ceny

Siatki stosowane przeciwko ptakom są coraz bardziej popularne. Można je spotkać zwłaszcza w większych miastach, gdzie problem gołębi i innych ptaków jest naprawdę duży. Siatki działają przez cały czas. Wystarczy je raz założyć, aby dawały skuteczną ochronę przeciwko wielu gatunkom ptaków.

Siatki sprzedawane z zestawem montażowym

siatka przeciw ptakomKolejną zaletą siatek polietylenowych jest ich cena. Można je nabyć w sklepach stacjonarnych czy internetowych za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeśli zamówienie na siatkę polietylenową jest większe, to metr takiej siatki można kupić już za jedynie kilka złotych. Wiadomo, że jeśli siatka jest dodatkowo wzmacniana, to będzie droższa. Najczęściej wzmacnia się siatkę polietylenową drutem. Drut sprawia, że nawet ptaki drapieżne nie przedostaną się przez siatkę. Taka siatka przeciw ptakom też nie jest szczególnie kosztownym wydatkiem. Zazwyczaj jest to kwestia około 9 zł za metr kwadratowy. Są też siatki wzmacniane drutem, które posiadają mniejsze oczka. W takim wypadku trzeba zapłacić trochę więcej. Cena wynosi tutaj około 13 zł za m2. Inną zaletą korzystania z siatki polietylenowej jest to, że można ją spokojnie przycinać tak, by dopasować siatkę do wymiarów balkonu. Najlepiej wybrać taką siatkę polietylenową, która jest sprzedawana wraz z kompletem montażowym. W takim zestawie można znaleźć nie tylko siatkę, ale również linki mocujące, haczyki, dyble. Ważne jest też to, by w całym zestawie znajdowała się instrukcja mówiąca o tym, jak zamontować siatkę.

Dzięki temu montaż będziemy mogli wykonać samodzielnie. W przypadku większych siatek, które są sprzedawane na metry (siatki z rolki), zazwyczaj w tym samym sklepie możliwe jest dokupienie całego zestawu montażowego. Jest to proste, ale jak najbardziej skuteczne zabezpieczenie balkonu przed ptakami.