Pudełka tekturowe do wysyłki

 

 Szybka i sprawna wysyłka produktów do klienta które zostały zamówione w sklepie internetowym jest bardzo ważna. Nikt nie chce czekać na swój towar tydzień, dlatego też zazwyczaj od kliknięcia zamówienia do odebrania przesyłki powinno upłynąć góra trzy, cztery dni. Praca kuriera nie jest od nas zależna, jednak pakowanie przesyłek już tak.

Pudła tekturowe są dobre do transportu

pudełka tekturowe krakówWarto mieć zatem zawsze na stanie zapas produktów potrzebnych do wykonania przesyłki. Są to między innymi porządne pudełka tekturowe Kraków, taśmy pakowe, folie stretch, folia bąbelkowa czy inne wypełniacze. Zacznijmy od pudeł. Pudła powinny być różnej wielkości, dopasowane do różnych produktów. Lepiej jest wybierać większe pudło i dopchać je wypełniaczami, niż wybrać zbyt małe, do którego produkt będzie wpychany na siłę. Pudło powinno się swobodnie zamykać. Jeśli chodzi o wypełnienie to stosowana jest folia bąbelkowa, styropian, przekładki tekturowe, czy woreczki powietrzne. Wszystkie te rzeczy mają na celu zabezpieczenie produkty przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Szczególnie dużo należy ich używać w przypadku produktów delikatnych, takich jak szkło, porcelana, perfumy, kosmetyki, biżuteria, czy inne drogocenne rzeczy. W pudle tekturowym powinno być tyle miejsca, żeby zmieścił się towar i wypełniacz. Później można przejść do zamknięcia kartonu. Taśma pakowa nadaje się do zamknięcia łączeń kartonu, po czym stosuje się folię stretch do owinięcia całości. Zabezpiecza ona nie tylko paczkę przed otwarciem, ale również przez wilgocią, mogącą naruszyć karton.

Po zawinięciu pakunku folia stretch warto jeszcze raz zastosować taśmę pakową. Folia jest lepka i dobrze się klei do siebie, warto jednak stosować także dodatkowe zabezpieczenie, żeby kurierzy czy poczta nie mogli niczego zarzucić.