Przezwajanie silników elektrycznych – podstawowe informacje

 

Silnik elektryczny to rodzaj napędu wykorzystywany w wielu mechanizmach i maszynach, a także pojazdach. Bardzo istotnym komponentem takiego mechanizmu jest jego uzwojenie. Niestety w wyniku długotrwałej eksploatacji czy też różnych niekorzystnych czynników, może ono ulec uszkodzeniu, przepaleniu lub zwyczajnemu zużyciu.

Co warto wiedzieć o przezwajaniu silników elektrycznych?

fachowe przezwajanie silników elektrycznychW przypadku pojawienia się wspomnianych wyżej problemów, ich rozwiązaniem wcale nie musi być wymiana silnika elektrycznego na nowy. O wiele lepszą alternatywą jest fachowe przezwajanie silników elektrycznych. Czasami wystarczy tylko wymiana uzwojenia, aby silnik odzyskał swoją sprawność. Brak konieczności wymiany całego urządzenia jest więc bardzo korzystny pod względem ekonomicznym, ponieważ kupno nowej elektrycznej jednostki napędowej wiąże się ze znacznie większymi kosztami. Warto dodać, że profesjonalne, doświadczone firmy oferują nie tylko przezwajanie stojana, który otacza wirnik, ale również sprawdzają stan innych podzespołów, takich jak wał oraz tarcze łożyskowe. W razie konieczności elementy te są odnawiane lub wymieniane. Wiele polskich firm oferujących usługi z zakresu przezwajania silników elektrycznych, korzysta z nowoczesnego sprzętu do diagnostyki oraz dokładnych napraw. Dzięki korzystaniu z takich ofert, klienci otrzymują naprawione jednostki napędowe, które charakteryzują się taką samą sprawnością jak nowe silniki.

Istotną zaletą usługi związanej z naprawą silników elektrycznych jest to, że pomoc tego rodzaju jest bardzo łatwo dostępna dla klientów z całej Polski. Wiele firm zajmujących się takimi naprawami działa w różnych większych oraz mniejszych miejscowościach. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z pomocy firm, które przyjmują uszkodzone i oddają naprawione silniki drogą pocztową albo kurierską.