Przedni bagażnik rowerowy idealny na zakupy

Rower to zdecydowanie najlepszy środek transportu – przynajmniej w okresie wiosenno-jesiennym. Można na niego wsiąść i pojechać wszędzie tam gdzie to tylko konieczne. Rowerem pojedziemy do pobliskiego sklepu, do kościoła czy na pocztę. I to wszystko zupełnie za darmo – bez konieczności płacenia za paliwo. Wystarczy wsiąść i rozpędzić jednoślad siłą swoich mięśni.

Zakupy przywieziemy ze sklepu w przednim bagażniku

najlepszy bagażnik rowerowy przedniKażdy rower warto doposażyć, żeby nadać mu dodatkowej funkcjonalności. Większość rowerów trekkingowych, czyli miejskich, wyposażona jest seryjnie w oświetlenie oraz tylni bagażnik rowerowy. To jednak nie wystarczy, żeby przewieźć bezpiecznie większą ilość zakupów. Dlatego do każdego roweru warto sobie dokupić przedni bagażnik montowany do kierownicy oraz kuferek montowany na tylnym bagażniku. Za najlepszy bagażnik rowerowy przedni wystarczy zapłacić około stu złotych. Za tylny kuferek zapłacimy kilkadziesiąt złotych – jeśli tylko wystarczy nam materiałowy. Mając takie bagażniki możemy pojechać na rowerze nawet do supermarketu na duże zakupy. Wbrew pozorom do niewielkiego bagażnika z przodu roweru możemy zapakować dużą reklamówkę z zakupami. Drugie tyle spokojnie zmieścimy w kuferku na tylnym bagażniku. Rower wyposażony w taką dodatkową przestrzeń ładunkową będzie naprawdę funkcjonalnym pojazdem do codziennego użytku. Wiele osób właśnie w tym celu wykorzystuje swój jednoślad.

Załóżmy, że do najbliższego sklepu mamy około dwóch kilometrów. Na rowerze jest to kilka minut jazdy. Jest zdrowo, ekologicznie i darmowo. A na rowerze z bagażnikami możemy przewieźć ogromną ilość zakupów. Wystarczy doposażyć rower w przedni bagażnik i kuferek do tyłu. I możemy śmiało robić tygodniowe zakupy jadąc do marketu lub dyskontu na swoim rowerze.